HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
REGULAMINNAGRODYDO POBRANIA
AKTUALNOŚCIPROGRAMBILETYJURYZESPOŁYGOSPODARZE FESTIWALUIMPREZY TOWARZYSZĄCEPATRONATPARTNERZYTVGAZETKA FESTIWALOWA

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich laureatem Plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011"

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zdobył główną nagrodę w kategorii wydarzenie w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011. Plebiscyt został zorganizowany już po raz dwunasty przez Gazetę Krakowską, przy współpracy Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków, a także Radia Kraków.
 


 
Przez całe wakacje można było oddawać głosy za pośrednictwem kuponów i smsów na kandydatów zgłoszonych w sześciu różnych kategoriach. Do konkursu zgłosiło się 168 instytucji, oddano łącznie trzydzieści tysięcy głosów.
Laureatami plebiscytu zostały gminy, przedsiębiorcy oraz wydarzenia, które przyczyniają się do turystycznej promocji Małopolski.14 października w Niedzicy odbyła się uroczysta gala, podczas której zwycięzcy odbierali nagrody, wręczane m.in. przez Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowę.
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem reprezentowali: Burmistrz Miasta Zakopane - Janusz Majcher, Dyrektor Biura Promocji Zakopanego - Andrzej Kawecki oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu - dr Stanisława Trebunia-Staszel.

Stanisława Trebunia- Staszel:
„Bardzo się cieszymy z tego wspaniałego wyróżnienia. Nagroda przyznana przez publiczność jest dla każdego najcenniejszą. Bez publiczności, widzów nie byłoby festiwalu. Dlaczego organizujemy festiwal? By zachować, by przybliżyć tę najcenniejszą cząstkę kulturowego dziedzictwa Polski i całej Europy. Ale tak po prowdzie - festiwal jest po to coby się spotkać, coby się uciesyć góralskom muzykom, tońcem i śpiewem, nei i sobom.Jest takie porzekadło „Fto się nie ciesy tyn grzysy”. Z tej nagrody wynika, że w Małopolsce nima grzyśników ino sami radośnicy."
 
Wśród obiektów zgłoszonych do konkursu znalazły się również inne obiekty z naszego miasta - Karczma "U Wnuka" oraz Karczma "Przy Młynie", które rywalizowały o otrzymanie wyróżnienia w kategorii baza gastronomiczna.
 
Jest to już druga nagroda, którą otrzymało w plebiscycie Biuro Promocji Zakopanego, gdyż w 2010 otrzymaliśmy Wyróżnienie kapituły w kategorii wydarzenie dla Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane.
 
Dziękujemy za oddane na nas głosy i cieszymy się, że wydarzenia organizowane przez Biuro Promocji Zakopanego są rozpoznawalne w Małopolsce.
 
 
« Powrót

z arch. BPZ
« Powrót
(1-5)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020