HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

IV Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „O Złote Kierpce” - WYNIKI

Ponad 500 młodych góralek i górali wzięło udział w tegorocznym IV Tatrzańskim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „O Złote Kierpce”, który odbył się 13 i 14 kwietnia w zakopiańskim kinie „Sokół”. Wyniki przedstawiają się następująco 


Jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca. „Złote Kierpce” dla zespołów: „Mali Harnasie” z Suchego i „Mali Hamernicy” z Krakowa. Laureaci 1-szych nagród otrzymali: nagrody pieniężne po 900zł i nagrody rzeczowe w postaci: trzech płyt DVD z opisem p.t. „Śpiew górali podhalańskich”, „Muzyka góralska”, „Pasterstwo w Tatrach i na Podtatrzu”, wydanych przez Tatrzański Park Narodowy wg scenariusza Krzysztofa Trebunii-Tutki zrealizowanych przez serwis Watra.pl, oraz książki „Sabała” autorstwa W. A. Wójcika.
Drugie miejsce i statuetka „Srebrne Kierpce” trafiła do zespołu „Małe Regle” z Poronina. Zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 700zł i nagrody rzeczowe w postaci trzech płyt DVD z opisem p.t. „Śpiew górali podhalańskich”, „Muzyka góralska”, „Pasterstwo w Tatrach i na Podtatrzu”, wydanych przez Tatrzański Park Narodowy wg scenariusza Krzysztofa Trebunii-Tutki zrealizowanych przez serwis Watra.pl, oraz książkę „Sabała” autorstwa W. A. Wójcika.
Trzecie miejsce i statuetka „Brązowe Kierpce” przypadła zespołowi „Jaferniocek” z Ostrowska. Zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 500zł i nagrody rzeczowe w postaci trzech płyt DVD z opisem p.t. „Śpiew górali podhalańskich”, „Muzyka góralska”, „Pasterstwo w Tatrach i na Podtatrzu”, wydanych przez Tatrzański Park Narodowy wg scenariusza Krzysztofa Trebunii-Tutki zrealizowanych przez serwis Watra.pl, oraz książkę „Zakopiańczycy, w poszukiwaniu tożsamości”.
Laureaci 1-szych miejsc „Złotych Kierpców” wezmą udział w tegorocznym Karpackim Festiwalu w Rabce-Zdroju.
Ponadto komisja przyznała 5 wyróżnień i nagród rzeczowych zespołom: „Zornica” z Zakopanego, „Polany” z Kościeliska, „Zawaternik” z Leśnicy-Gronia, „Mali Witowianie” z Witowa i „Szumni” z Chochołowa. 

« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019