HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie trzeciej części

Trzecia część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Zwycięzcą została Dominika Warmuz z Legnicy. W nagrodę otrzymuje ona podwójne zaproszenie na koncert jubileuszowy z udziałem Hanki Rybki, który odbędzie się 29 sierpnia w namiocie festiwalowym. Kolejna część konkursu już w najbliższą środę.


Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

  1. W ramach Festiwalu od kilku lat odbywa się szereg wydarzeń i imprez towarzyszących m.in. Mistrzostwa Podhala w Powożeniu i Konkurs na Śpiew Pytacki; Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych; Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego.
  2. Usynowienie pieśni „Góralu czy ci nie żal” odbyło się 25 sierpnia 2012r. podczas 44. Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 
Publikujemy także zwycięską odpowiedź na trzecie pytanie: Za co lubisz Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich?
Kiedy po raz pierwszy uczestniczyłam w festiwalu w zeszłym roku, czułam niesamowite podniecenie, radość i entuzjazm. "Zbiegałam" szybko ze szlaków, byle tylko zdążyć na godzinę 17 do festiwalowego namiotu. Dzień w dzień przenosiłam się do różnych krajów poznając inne kultury, folklor innych narodów i może przede wszystkim nasz rodzimy górski folklor. Odkąd pamiętam pociągały mnie inne kultury, zwłaszcza te orientalne. Orient jest dla nas czymś bardzo odległym i mało osiągalnym. Dzięki uczestnictwu w takich festiwalach, człowiek przenosi się choć na chwilę tam, gdzie musiałby lecieć samolotem. Dodatkowo można przeżyć podróż po kilku krajach w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest to niesamowita przygoda kulturowa i duchowa. Dlatego też planując urlop na ten rok, nie brałam innej daty pod uwagę jak tej, w czasie której odbywa się festiwal.
Górski folklor dla miłośnika gór jest czymś jeszcze dodatkowym i szczególnym. Można zbliżyć się w ten sposób do swych ukochanych górskich miejsc, poczuć ducha tego terenu. Bardziej zrozumieć klimat, nabrać większego szacunku i pokory do gór. Udział w festiwalu jest dla mnie czymś wyjątkowym. Czymś dzięki czemu ładuję akumulatory i dostaję ogromny zastrzyk kulturowy. Kultura i muzyka jest to coś, bez czego nie potrafiłabym normalnie funkcjonować. Dlatego udział w tym wydarzeniu traktuję jako coś bardzo osobistego i niezwykłego. Festiwal lubię przede wszystkim za jego barwność, dostarczane mi emocje, możliwość poznania innych kultur i muzyczną przygodę.
« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019