HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

Koncert „Mali górale”

W sobotę 24 sierpnia o godz. 15.00 na scenie plenerowej 45. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zaprezentują się najmłodsi górale - laureaci IV Tatrzańskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych o Złote Kierpce.


W kwietniu br. w Zakopanem odbył się Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych, którego celem jest promowanie wśród najmłodszych podhalańskiej tradycji, muzyki i tańca. W konkursie wzięło udział 14 najlepszych zespołów regionalnych z całego Podhala, które przygotowały programy widowiskowo-taneczne pokazujące dawne dziecięce gry i zabawy, a także opowiadające o dawnych góralskich obyczajach i obrzędach. Jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca i statuetkę „Złote Kierpce” dla zespołów: „Mali Harnasie” z Suchego i „Mali Hamernicy” z Krakowa. Drugie miejsce i statuetka „Srebrne Kierpce” trafiła do zespołu „Małe Regle” z Poronina. Trzecie miejsce i statuetka „Brązowe Kierpce” przypadła z kolei zespołowi „Jaferniocek” z Ostrowska. 

Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych nawiązuje w swojej formule do Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Dzięki niemu młodzi górale zdobywają sceniczne doświadczenie, które owocuje coraz to wyższym poziomem prezentacji. W przyszłości to właśnie oni będą rywalizować o „Złotą Ciupagę”, dlatego dodatkową i bardzo prestiżową nagrodą dla laureatów dziecięcego przeglądu jest możliwość występu podczas zakopiańskiego festiwalu.
« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019