HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

Para Prezydencka na inauguracji Festiwalu

Dziś rano o 10.30 w Kościele pw. Św. Krzyża w Zakopanem odbyła się uroczysta Msza św. ekumeniczna inaugurująca jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników była obecność Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką Anną Komorowską.


Prezydencka Para przyjechała do Zakopanego z prywatną wizytą, znalazła jednak chwilę, by zagościć na festiwalu. Głowę państwa przywitał burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, który wraz z dyrektorem festiwalu Andrzejem Kaweckim przekazał jako podarunek drewnianą makietę kościółka na Jaszczurówce z prośbą o objęcie honorowego patronatu nad zbliżającymi się obchodami Roku Witkiewiczowskiego. Prezydencka Para spotkała się następnie z uczestnikami uroczystości, mieszkańcami i turystami. Był czas na zdjęcia i krótkie rozmowy. Dodajmy jeszcze, że tegoroczny festiwal honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta Pani Anna Komorowska.

Po Mszy św. ulicą Zamoyskiego i Krupówkami ruszył barwny, rozśpiewany i roztańczony korowód złożony ze wszystkich zespołów biorących udział w festiwalu. Natomiast dziś o godzinie 18.00 rozpocznie się Koncert Inauguracyjny. Zapraszamy pod namiot, a także na internetową transmisję na naszej stronie.
 
fot. Anna Karpiel-Semberecka/Biuro Prasowe 45MFFZG
« Powrót
« Powrót
(1-8)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019