HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

Tańczyli, śpiewali i biesiadowali

W ramach Festiwalu organizatorzy przygotowali w sobotę nietypowe atrakcje dla turystów przebywających w Zakopanem.Z różnych punktów miasta wyruszyły zespoły konkursowe, by „roztańczyć Zakopane”. Miało to na celu nie tylko ukazanie piękna ich ludowego tańca i śpiewu, ale było również zaproszeniem do wspólnej zabawy. Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się we wiosce festiwalowej.
 

Również nową atrakcją była nauka śpiewu góralskiego na scenie plenerowej Festiwalu, którą prowadzili konferansjerzy wraz z „Nojśwarniyjsymi Góroleckami”. Ze wcześniej przygotowanych śpiewników, gdzie znalazły się takie teksty jak „Górole, górole”, „Na wiyrch Marusyny”, „W murowanej piywnicy”, czy też „Ej Bystro woda”, uczestnicy uczyli się góralskich przyśpiewek.

W tym samym czasie z Placu Niepodległości wyruszył do wioski orszak weselny. Tradycyjne wesele góralskie zaprezentował na scenie gospodarz Festiwalu, zespół „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej. Zaraz po weselnych biesiadach krótko zaprezentowały się zespoły festiwalowe. Każdy chętny mógł również wziąć udział we wspólnej integracyjnej zabawie przy ogniskach z góralami z różnych krajów.

fot. Karolina Mazurkiewicz/Biuro Prasowe 45MFFZG
 

« Powrót


« Powrót
(1-10)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019