HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

Festiwal we wspomnieniach

W Miejskiej Galerii Sztuki im. hr. Władysława Zamoyskiego odbyła się promocja publikacji poświęconej historii Festiwalu z okazji jego jubileuszu. Nosi ona tytuł "Mój Festiwal" i jest zbiorem wspomnień uczestników oraz twórców tego wydarzenia.


Gości, wśród których znaleźli się także członkowie festiwalowego jury, przywitał dyrektor festiwalu Andrzej Kawecki oraz burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Natomiast spotkanie poprowadziła Stanisława Szostak i Elżbieta Chodurska. Publikację przygotowały Ewa Matuszewska i Agata Pacelt. 

Ponadto zaprezentowany został album upamiętniający postać siostry Heleny Warszawskiej, wieloletniej i pełnej uroku kierowniczki punktu medycznego, działającego przy Festiwalu. Jego twórcami są Mieczysław Król-Łęgowski oraz Tadeusz Jankowski. Zebrali oni wspomnienia osób, którzy znali i pracowali z siostrą. Natomiast twórcą okładki jest Jan Karpiel-Bułecka.
 
Promocja odbyła się w otoczeniu wystawy przygotowanej także z okazji jubileuszowej edycji Festiwalu. Zgromadzono na niej plakaty, fotografie, nagrody, ludowe stroje i inne pamiątki. Wystawa będzie czynna do 8 września.
« Powrót« Powrót
(1-3)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020