HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

INDONEZJA, JAKARTA, UNIVERSITAS PADJAJARAN GROUP

Grupa powstała z założeniem promowania indonezyjskiej kultury, pielęgnowania i zachowania tradycji oraz tworzenia dobrego podłoża dla transmisji dziedzictwa kulturowego Indonezji wśród młodzieży


 Celem jej twórców jest pomoc w wypracowaniu równowagi między globalnymi stylami życia wybieranymi przez indonezyjską młodzież a lokalnymi tradycjami i zwyczajami, wobec których szacunek i akceptację stara się kształcić. Zespół działa w Bandung na Zachodniej Jawie, trzecim co do wielkości mieście Indonezji. Miasto otoczone jest górami wulkanicznymi, z których najwyższym szczytem jest Ciremai (3078 m n.p.m.). 

W Zakopanem grupa z Indonezji zaprezentuje program tańców: „Saman” (dynamiczny taniec wykonywany podczas wesel oraz ceremonii religijnych), „Nandak Ganjen” (taniec afirmujący młodość i wolność), „Bajidor Kahot” (szybki, pełen gracji taniec), „Piring” (taniec wykonywany podczas żniw na Zachodniej Sumatrze), „Tifa” (bardzo dynamiczny taniec przy dźwiękach bębnów z Papui) oraz „Lontar” (taniec wojenny).
 
« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019