HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Konferencja Prasowa w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Serdecznie zapraszamy 5 czerwca o godz. 12.00 do Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Westerplatte 10 w Krakowie, na konferencję prasową poświęconą 46. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 
W konferencji wezmą udział m.in. Burmistrz Miasta Zakopanego Janusz Majcher, Dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu dr Stanisława Trebunia - Staszel.
Festiwal jest świętem górali świata, jednym z największych i najstarszych festiwali folklorystycznych na świecie o niezmiennej formule konkursowej. Jego celem jest promocja i popularyzacja współczesnych zjawisk kultury ludowej z uwzględnieniem ich różnorodności i pojawianiem się  nowych treści, a także ochrona dziedzictwa kulturowego górskich regionów Polski, Europy i świata...


W sierpniu folklor świata spotyka się pod Giewontem. Spotykają się ze sobą zespoły z różnych stron świata, z odmiennych kręgów kulturowych, ale przede wszystkim jest to wyjątkowe spotkanie z publicznością - z gronem miłośników folkloru, ale także z turystami przebywającymi w tym czasie w Zakopanem. Niezwykłym walorem tego wydarzenia jest właśnie aktywne uczestnictwo publiczności, bezpośrednie spotkanie z fascynującymi ludźmi, ich tradycją, muzyką, tańcem, rzemiosłem i kuchnią, bezcenna możliwość podróży do źródeł, odkrywania korzeni, a także dobra zabawa. 
W tym roku Festiwal będzie trwał aż 10 dni, które wypełni niezwykle bogaty program złożony nie tylko z konkursowych zmagań, ale także koncertów, posiadów, warsztatów, pokazów, kiermaszów i wielu innych atrakcji – od zajęć dla najmłodszych po konkurs literacki, naukową konferencję „Kobieta w kulturze ludowej dawniej i dziś” i warsztaty etno-designu…
 
Szczegółowy program i informacje o uczestnikach tegorocznej edycji z wielką przyjemnością przedstawimy Państwu podczas konferencji prasowej w Krakowie. W programie, obok spotkania z organizatorami, także krótka impresja artystyczna oraz regionalny poczęstunek.
« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019