HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Zespół "Watra" gospodarzem Festiwalu

Gospodarzem festiwalu będzie w tym roku zespół „Watra” z Czarnego Dunajca. 

Występując w tej roli zespół m.in. przedstawi w sobotę 23 sierpnia na scenie plenerowej obrzęd góralskiego wesela oraz kulinarne degustacje, naukę śpiewu i tańca podczas Dnia Górali Polskich 28 sierpnia.

Zespół „Watra” powstał w 2000 roku w Czarnym Dunajcu, skupiając młodzież z terenu gminy. Poprzez inscenizacje obrzędów grupa prezentuje folklor Podhala, przedstawiając takie widowiska jak: wesele góralskie, "tłucenie lnu","osod", programy kolędnicze oraz artystyczne.

Grupa reprezentuje i promuje gminę Czarny Dunajec na licznych przeglądach i festiwalach, w których bierze udział zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Do sukcesów można zaliczyć m.in. nagrodę od Ministra Kultury, nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w 2009 r. oraz dwa pierwsze miejsca w tańcu zbójnickim podczas "Karnawału Góralskiego" w Bukowinie Tatrzańskiej i pierwsze miejsce w grupach śpiewaczych podczas "Sabalowych Bajań”. Zespół zdobył także złoto podczas przeglądów teatrów obrzędowych w Żywcu i Czarnym Dunajcu. Grupa występuje na terenie całego kraju oraz zagranicą.
 

« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019