HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Wystawa "Folklor w sztuce współczesnej"

W czwartek w Galerii „Strug” działającej przy ZSP im. A. Kenara odbył się wernisaż wystawy „Folklor w sztuce współczesnej”. Swoje prace malarskie oraz ceramikę prezentują tam: Sanna Kemgren ze Szwecji, Isabell von Piotrowski z Włoch oraz Vitaly Valgè z Rosji. Łączy je inspiracja folklorem polskim, rosyjskim, a nawet kulturami prymitywnymi.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, jest także jednym z wydarzeń towarzyszących 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Jej kuratorem jest Isabell von Piotrowski.
Ekspozycję wraz z artystka otworzył dyrektor ZSP im. A. Kenara Stanisław Cukier oraz Janusz Jędrzejowski.
- Od dzieciństwa miałam kontakt z folklorem, chociażby chodząc na Msze na Harendę. Fascynowały mnie wtedy piękne góralskie stroje i ta fascynacja trwa do dzisiaj. W swoim malarstwie chcę oddać ten zachwyt,  wrażenia i emocje z dzieciństwa. Kocham to miejsce, chętnie tu przyjeżdżam i nadal chłonę ten folklor – mówiła podczas wernisażu o swoich inspiracjach Isabell von Piotrowski.
 - Wystawa jest nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale przede wszystkim ma być pretekstem do takiej refleksji, abyśmy nigdy nie zapomnieli o folklorze. Wy żyjecie w miejscu, gdzie ten folklor jest na co dzień, więc może tego tak bardzo nie doceniacie, ale dla Polaków żyjących za granicą  to jest coś wyjątkowego. Mi zawsze tutaj serce bije bardzo mocno – dodała.
Wystawę można zwiedzać codziennie do 28 sierpnia w godz. 11.00 - 18.00 w Galerii "Strug", ul. Kościeliska 35 w Zakopanem.
fot. Anna Karpiel-Semberecka/Biuro Prasowe 46.MFFZG
 

« Powrót« Powrót
(1-3)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020