HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Już 22 sierpnia koncert "Na Folkową Nutę" z zespołem Megitza

22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". Razem z nią wystąpią dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.

Małgorzata Babiarz została uznana za objawienie i koncertową rewelację. Swą karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku w Chicago. Od tego czasu zagrała setki koncertów i wydała 5 płyt. Wokalistka jest obdarzona niezwykle silną osobowością, charyzmą, ogromnym talentem muzycznym oraz nieziemską góralsko-cygańską urodą. Komponuje oraz gra na kontrabasie. Ma własny, wyrazisty i bardzo oryginalny styl. W jej repertuarze znajdziemy głównie autorskie kompozycje z nurtu muzyki etnicznej - bałkańskiej, góralskiej oraz romskiej.
 
Wspólny koncert z dziećmi z Bańskiej Wyżniej i z zespołu „Mali Śwarni” z Nowego Targu będzie dla artystki wyjątkowym wydarzeniem i symbolicznym powrotem do korzeni.
- Kiedyś grywałam na basach, śpiewałam i tańczyłam właśnie w tych zespołach. Bardzo się cieszę, że rośnie w nich kolejne młode pokolenie. Widać, jak góralska tradycja wspaniale jest kultywowana – cieszy się Małgorzata Babiarz.
 - W dzieciach jest cała prawda, nie ma w nich zawiści, negatywnych uczuć, tylko szczerość. To właśnie wzrusza najbardziej. Myślę, że dzisiaj ludziom brakuje takich emocji, takiej prostej dziecięcej radości z życia. Dlatego wiem, że ten wspólny koncert będzie pięknym wydarzeniem. Mam nadzieję, że przyjdzie wiele osób i wspólnie będziemy mogli cieszyć się śpiewem tych dzieci, dzielić ich radość – dodaje wokalistka.
 
Dzieci przygotowują swój góralski repertuar, ale będą także towarzyszyć Małgorzacie Babiarz na scenie w wykonaniu kilku jej autorskich utworów. Potem Megitza zaprezentuje program, na który złożą się melodie inspirowane muzyką łuku Karpat, góralską, romską i bałkańską. Zapowiada się więc bardzo ciekawy koncert, który artystka przygotowała z myślą o publiczności z Zakopanego i Podhala, ale także o gościach z całej Polski.
- Jest mi trochę trudniej występować przed własną publicznością, bo podchodzę do tego bardzo emocjonalnie. Jednak po ostatnim koncercie na Podhalu odczułam, że to właśnie tutaj ludzie najlepiej rozumieją mnie i moją muzykę. W Zakopanem to z pewnością będzie coś magicznego. Zapraszam też wszystkich gości. Myślę, że każdy znajdzie coś w tej muzyce, co będzie mógł ze sobą zabrać, przygarnąć, iść do domu i później jeszcze długo się tym cieszyć. Wszystkich gorąco zapraszam – Megitza zachęca do udziału w piątkowym koncercie.
 
Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w namiocie festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej. Bilety w cenie 30zł normalny i 20 zł ulgowy do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, w oddziale Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7 oraz w Punkcie Informacji Festiwalowej na Dolnej Równi Krupowej (czynnym od 22 sierpnia).
 
Próba koncertu „Na folkową nutę” w nowotarskim MOK-u z udziałem gwiazdy - Małgorzaty Babiarz z zespołu Megitza oraz dzieci z góralskich zespołów z Nowego Targu i Bańskiej:
 

 
fot. Anna Karpiel-Semberecka/Biuro Prasowe 46.MFFZG
« Powrót« Powrót
(1-3)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020