HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Hiszpania, Madryt, „VILLA DE LEGANES”

Grupa powstała w 1982 r. w hiszpańskiej Estremadurze z założeniem odrodzenia lokalnej tradycji muzycznej, wkrótce jednak jej członkowie rozpoczęli badania nad folklorem także innych regionów kraju. Przez lata gromadzili materiał muzyczny i elementy tradycyjnych osiemnastowiecznych strojów, znanych z malarstwa Francisco Goi.


Zespół brał udział w wielu hiszpańskich i międzynarodowych festiwalach folkloru, podczas których zwracał uwagę oryginalnym programem, zawierającym nie tylko pokazy tańca, ale także hiszpańskie zwyczaje związane z winobraniem, żniwami i pielgrzymkami.

Goście z Hiszpanii w trakcie swoich występów wielokrotnie zmieniają stroje, co ukazuje rozmaitość tańców w ich repertuarze. Podczas tegorocznego zakopiańskiego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zobaczymy program złożony z tańców z Andaluzji i Estremadury (m.in. bolero, rondeña, jota, fandango). Jako że siedzibą zespołu jest Madryt, nie zabraknie też tańców ze stolicy oraz innych miast regionu, nad którymi góruje pasmo Sierra de Guadarama z najwyższym szczytem Peñalara (2430 m n.p.m.).

« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019