HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
REGULAMINNAGRODYJURYDLA MEDIÓWKARTA INF.DO POBRANIA
ZAPROSZENIEPROGRAMUCZESTNICYAKTUALNOŚCIGALERIAIMPREZY TOWARZYSZĄCEWYNIKISPONSORZYPARTNERZYPATRONATY
PROGRAM XLI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH

XLI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH
ZAKOPANE 21 - 28.08.2009 r.

 

20 sierpnia czwartek- DZIEŃ PROMUJĄCY MFFZG 2009

  • godz. 17.00 Ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, ul. Zborowskiego 1, Zakopane
  • godz. 20.00 Koncert „Na Folkową Nutę” - Namiot Festiwalowy (bilety)
    • Występ Kapeli Góralskiej
    • Twinkle Brothers i Trebunie Tutki


21 sierpnia piątek

  • godz. 10.00 – 14.00 Konferencja i warsztaty folklorystyczne „Instrumenty muzyczne w tradycji ludowej i folkowej” – Urząd Miasta Zakopane, Sala Obrad
  • godz. 11.00 - 15.00 Konkurs w Powożeniu, Konkurs na Śpiew Pytacki, Konkurs na Fiakra Roku 2009 - Dolna Rówień Krupową
  • godz. 15.00 Przejazd orszaku weselnego ulicami Zakopanego – zakończony sesją zdjęciową. Gospodarz Festiwalu - zespół regionalny „Zbójnicek” z  Zębu
  • godz. 19.00 – 23.00 Festiwal Muzyki Łuku Karpat „Wierchowe Nuty” – Namiot Festiwalowy



22 sierpnia sobota  

  • godz. 09.30 – 13.00 Międzynarodowa konferencja naukowa „Instrumentarium muzyki ludowej” Urząd Miasta Zakopane, Sala Obrad
  • godz. 14.30 – 15.30 Konferencja prasowa – Urząd Miasta Zakopane, Sala Obrad
  • godz. 16.00 Otwarcie wystawy „Instrumenty Ludowe Regionów Górskich”  – Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, Zakopane. Kustosz Wystawy – Stanisław Marduła
  • godz. 16.00 Koncert na Dobry Początek – Wioska Festiwalowa
  • godz. 17.00 "Roztańczone Zakopane". Występy uczestników Festiwalu w różnych częściach miasta
  • godz. 18.00 – 19.00 Tradycyjne wesele góralskie w wykonaniu gospodarza Festiwalu - zespołu regionalnego „Zbójnicek” z Zębu" – Wioska Festiwalowa
  • godz. 19.00 – 23.00 Prezentacja zespołów uczestniczących w festiwalu - Namiot Festiwalowy



23 sierpnia niedziela

  • godz. 10.30 Msza Święta Ekumeniczna – Kościół Św. Krzyża, Zakopane
  • godz. 11.30  - 13.30 Korowód ulicami Zakopanego
  • godz. 18.00 Koncert Inauguracyjny – Namiot Festiwalowy
  • godz. 20.30 Pokaz sztucznych ogni - Wioska Festiwalowa



24 sierpnia poniedziałek

  • godz. 12.00 14.00 Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych - Wioska Festiwalowa
  • godz. 15.00 – 17.00 Dzień Narodowy WĘGIERSKI – Wioska Festiwalowa
  • godz. 17.00 – 19.30 Koncerty Konkursowe – Namiot Festiwalowy
  • godz. 20.30 – 23.00 Koncerty Towarzyszące- Namiot Festiwalowy



25 sierpnia wtorek

  • godz. 12.00 – 14.00 Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych - Wioska Festiwalowa
  • godz. 15.00 – 17.00 Dzień Narodowy GRUZIŃSKI – Wioska Festiwalowa
  • godz. 17.00 – 19.30 Koncerty Konkursowe – Namiot Festiwalowy
  • godz. 20.30 – 23.00 Koncerty Towarzyszące - Namiot Festiwalowy
  • godz. 20.00 Opera Góralska w 4 odsłonach „Naski Świat” w wykonaniu zespołu „Regle” z Poronina – kino „Sokół”, ul. Orkana 2, Zakopane (bilety)



26 sierpnia środa

  • godz. 12.00 Ogłoszenie wyników Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych. Koncert Laureatów – Wioska Festiwalowa
  • godz. 15.00 – 17.00 Dzień Narodowy SŁOWACKI – Wioska Festiwalowa
  • godz. 17.00 – 19.30 Koncerty Konkursowe - Namiot Festiwalowy
  • godz. 20.30 – 23.00 Koncerty Towarzyszące - Namiot Festiwalowy



27 sierpnia czwartek

  • godz. 15.00 – 17.00 Dzień Narodowy NORWESKI – Wioska Festiwalowa
  • godz. 17.00 19.30 Koncerty Konkursowe - Namiot Festiwalowy
  • godz. 20.30 – 23.00 Koncerty Towarzyszące - Namiot Festiwalowy



28 sierpnia piątek

  • godz. 11.00 Konferencja prasowa - Urząd Miasta Zakopane, Sala Obrad
  • godz. 13.00 - 18.00 DZIEŃ GÓRALI POLSKICH – prezentacja kultury podhalańskiej, występy zespołów ludowych, kuchnia regionalna. Gospodarz – Związek Podhalan w Polsce - Wioska Festiwalowa
  • godz. 13.00 Modlitwa o pokój na Świecie – nabożeństwo ekumeniczne - Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach
  • godz. 17.00 Ogłoszenie wyników, koncert laureatów, Koncert Finałowy - Namiot Festiwalowy



21 - 28 sierpnia

  • Kiermasz Sztuki Ludowej - Wioska Festiwalowa.
  • Otwarte pracownie zakopiańskich artystów, galerii i muzeów.
  • Ogniska integracyjne godz. 20.30 - Wioska Festiwalowa.
 



The Programme of the 41st International Festival
of Highland Folklore

 

 

Promotion Day MFFZG 2009, Thursday 20 August

  • 17.00 Announcement of the results of a nationwide literary competition in the name of Tadeusz Staich for lyrics about mountains - Town Public Library, 1 Zborowskiego street, Zakopane
  • 20.00 Concert: ”Na Folkowa Nutę”- Festival`s Tent
    • Performance of highlanders’ music - JazGot Band
    • Twinkle Brothers and Trebunie Tutki



Friday 21 August

  • 10.00 - 14.00 Folklore conference and workshop for traditional folk musical instruments - Town Hall, conference room
  • 12.00 - 15.00 The coachman of the year contest, together with a singing contest, “Śpiew Pytacki” - Dolna Rówień Krupowa
  • 15.00 A “Wedding Parade” on the streets of Zakopane presented by the “Zbojnicek” group from Ząb, the festival’s host
  • 19.00 - 23.00 Music festival of the Karpat’s Bow “Wierchowe Nuty” - Festival’s Tent



Saturday 22 August

  • 09.30 - 13.00 The international science conference of Folk Music Instruments. Zakopane Town Hall, conference room
  • 14.30 - 15.30 Press conference - Zakopane Town Hall, conference room
  • 16.00 Mountain folklore instruments exhibition opening – Antoni Kenar Art School, Zakopane. Curator: Stanisław Marduła
  • 16.00 A Good Start Concert - Festival’s Village
  • 17.00 Dancing groups, in various parts of the town will meet in the Festival’s Village
  • 18.00 - 19.00 The traditional highlanders’ wedding presented by the host group, “Zbójnicek” from Ząb - Festival’s Village
  • 19.00 - 23.00 Festival groups presentation - Festival`s Tent

 

Sunday 23 August

  • 10.30 Holy Mass at the St Cross church at Zamoyskiego street
  • 11.30 - 13.30 Parade of the folk groups on the streets of Zakopane
  • 18.00 Inauguration Concert - Festival’s Tent
  • 20.30 Fireworks display - Festival’s Village



Monday 24 August

  • 12.00 - 14.00 Folk bands, instrumentalists and soloists competition - Festival’s Village
  • 15.00 - 17.00 HUNGARIAN National Day - Festival’s Village
  • 17.00 - 19.30 Competitive Concerts - Festival’s Tent
  • 20.30 - 23.00 Accompanying Concerts - Festival’s Tent



Tuesday 25 August

  • 12.00 - 14.00 Folk bands, instrumentalists and solists competition - Festival’s Village
  • 15.00 - 17.00 GEORGIAN National Day - Festival’s Village
  • 17.00 - 19.30 Competitive Concerts - Festival’s Tent
  • 20.30 - 23.00 Accompanying Concerts - Festival’s Tent
  • 20.00 Highlanders’ opera in 4 acts, “Naski Swiat”, presented by “Regle” group from Poronin, held at “Sokół” cinema, 2 Orkana street, Zakopane



Wednesday 26 August

  • 12.00 Announcement of result of the folk bands, instrumentalists and soloists competition. Prize winners concert. Held at the Festival’s Tent
  • 15.00 - 17.00 SLOVAKIAN National Day - Festival’s Village
  • 17.00 - 19.30 Competitive Concerts - Festival’s Tent
  • 20.30 - 23.00 Accompanying Concerts - Festival’s Tent



Thursday 27 August

  • 15.00 - 17.00 NORWEGIAN National Day - Festival`s Village
  • 17.00 - 19.30 Competitive Concerts - Festival’s Tent
  • 20.30 - 23.00 Accompanying Concerts - Festival’s Tent



Friday 28 August

  • 11.00 Press conference - Zakopane Town Hall, conference room
  • 13.00 - 18.00 POLISH Highlanders’ Day - Presentation of Podhale culture and regional Food dishes. Hosted by the Podhale Association - Festival`s Village
  • 13.00 Service in the Sanctuary church for world peace - Sanctuary at Krzeptówki
  • 17.00 Final Concert and prize giving - Festival’s Tent



21 - 28 August

  • Folk craft market - Festival’s Village.
  • Open workshop of Zakopane’s artists, galleries and museums.
  • Bonfire gathering daily from 20.30 - Festival’s Village.
 
 

Program koncertów (Namiot Festiwalowy - Dolna Rówień Krupowa)
The Programme of the Concerts
(Festival’s Tent - Dolna Rówień Krupowa)

 

20.09.2009 CZWARTEK / THURSDAY - Festival Promoting Concert
20.00 / 8 p.m. Koncert “Na Folkową Nutę”- muzyczne trendy inspirowane folklorem

  • zespół góralski JazGot
  • Twinkle Brothers & Trebunie- Tutki



21.08.2009 PIĄTEK / FRIDAY
19.00 - 23.00 / 7 - 11 p.m. Festiwal Muzyki Łuku Karpat „Wierchowe Nuty” / Music festival of the Karpat’s Bow “Wierchowe Nuty


22.08.2009 SOBOTA / SATURDAY
16.00 / 4 p.m. Koncert na Dobry Początek / A Good Start Concert

  • Młode Klimki
  • Mali Śwarni
  • Asociatia Comorile Turzii Ansamblul Ariesana – Fii Motilor / RUMUNIA / ROMANIA
  • Folklorny Subor Zeleziar / SŁOWACJA / SLOVAKAI


18.00 / 6 p.m. „Tradycyjne Wesele Góralskie” – gospodarz Festiwalu zespół regionalny „Zbójnicek” / The traditional highlanders’ wedding presented by the host group, “Zbójnicek” from Ząb / POLSKA / POLAND


23.08.2009 NIEDZIELA / SUNDAY
18.00 / 6 p.m. Koncert Inauguracyjny / Inauguration Concert


24.08.2009 PONIEDZIAŁEK / MONDAY
12.00 / 12.00 p.m. Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych / Folk bands, instrumentalists and soloists competition
17.00 / 5 p.m. Koncerty Konkursowe / Competitive Concerts

  • Group of Authentic Folklore By the Community Centre “Saint Kiril and Metodii”, Village of Topoli / BUŁGARIA / BULGARIA
  • Asociatia Comorile Turzii Ansamblul Ariesana –Fii Motilor / RUMUNIA / ROMANIA
  • MSZALNICZANIE z Mszalnicy / POLSKA / POLAND
  • Gruppo Folcloristico “Urbanitas”- Apiro / WŁOCHY / ITALY


20.30 / 8.30 p.m. Koncerty Towarzyszące / Accompanying Concerts

  • Kud – Racin Kicevo / MACEDONIA
  • Krida Budaya / INDONEZJA / INDONESIA
  • Groupe Folklorique d’Arts et Traditions Populaires de la Bigorre / FRANCJA / FRANCE
  • Folk Dance Group of Faculty of Education in Ankara University / TURCJA / TURKEY
  • Zoltan Kodaly Assiocation for the Art of Dancing / WĘGRY / HUNGARY



25.08.2009 WTOREK / TUESDAY
12.00 / 12.00 p.m. Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych / Folk bands, instrumentalists and soloists competition

17.00 / 5 p.m. Koncerty Konkursowe / Competitive Concerts

  • Art of Culture Society “ Stevan Strbac” / SERBIA
  • Hedmark Danselag v/ Rolf Bjorgan / NORWEGIA / NORWAY
  • ISTEBNA z Istebnej / POLSKA / POLAND
  • Folklorny Subor Zeleziar / SŁOWACJA / SLOVAKAI
  • Grupo Mazantini / HISZPANIA / SPAIN


20.30 / 8.30 p.m. Koncerty Towarzyszące / Accompanying Concerts

  • Group of Authentic Folklore By the Community Centre “Saint Kiril and Metodii”, Village of Topoli / BUŁGARIA / BULGARIA
  • Nepa-Laya Folk Art Fourm / NEPAL
  • Asociatia Comorile Turzii Ansamblul Ariesana – Fii Motilor / RUMUNIA / ROMANIA
  • Georgian Folk Dance Group “Abjari Georgia” / GRUZJA / GEORGIA



26.08.2009 ŚRODA / WEDNESDAY
16.00 / 4 p.m.
Koncerty Konkursowe / Competitive Concerts

  • Kud – Racin Kicevo / MACEDONIA
  • Zoltan Kodaly Assocation for the Art of Dancing / WĘGRY / HUNGARY
  • KYCZERA z Legnicy / POLSKA / POLAND
  • Folk Dance Group of Faculty of Education in Ankara University / TURCJA / TURKEY


15.00 / 3 p.m. Koncerty Towarzyszące / Accompanying Concerts

  • Gruppo Folcloristico “Urbanitas”- Apiro / WŁOCHY / ITALY
  • WATRA z Czarnego Dunajca / POLSKA / POLAND
  • Grupo Mazantini / HISZPANIA / SPAIN
  • Folklorny Subor Zeleziar / SŁOWACJA / SLOVAKIA

 

27.08.2009 CZWARTEK / THURSDAY
17.00 / 5 p.m. Koncerty Konkursowe / Competitive Concerts

  • Nepa-Laya Folk Art Fourm / NEPAL
  • Groupe Folklorique d’Arts etTraditions Populaires de la Bigorre / FRANCJA / FRANCE
  • WATRA z Czarnego Dunajca / POLSKA / POLAND
  • Kirda Budaya / INDONEZJA / INDONESIA


20.30 / 8.30 p.m. Koncerty Towarzyszące / Accompanying Concerts

  • Georgian Folk Dance Group “Abjari Georgia” / GRUZJA / GEORGIA
  • Art of Culture Society “ Stevan Strbac” / SERBIA
  • Hedmark Danselag v/ Rolf Bjorgan / NORWEGIA / NORWAY
  • Zespół Regionalny “Zbójnicek” z Zębu / POLSKA / POLAND



29.08.2009 PIĄTEK / FRIDAY
17.00 / 5 p.m. Koncert Finałowy / The Final Concert


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny





 

 



Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2017