HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Festiwal na nowej stronie

Serdecznie zapraszamy na nową stronę internetową Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich: www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-folkloru/, na której na bieżąco można śledzić festiwalowe wydarzenia. Natomiast archiwum z poprzednich edycji Festiwalu znajdą Państwo na bieżącej stronie.


Już 22 sierpnia koncert "Na Folkową Nutę" z zespołem Megitza

22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". Razem z nią wystąpią dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.Wielkie Odkrywanie Małopolski. Głosuj na zakopiański festiwal!

Kapituła Wielkiego Odkrywania Małopolski do etapu finałowego plebiscytu zakwalifikowała Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w kategorii  „Wydarzenie”.Na festiwal i do muzeum

Festiwalowi towarzyszą zawsze Otwarte Pracownie Artystów Zakopiańskich.  W akcję tradycyjnie włącza się także Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego.  Warto więc pomiędzy innym atrakcjami zaplanować także wycieczkę do muzeum, by obok folkloru podziwiać sztukę i poznawać zakopiańską historię.Pytomy pieknie na Festiwal!

Już 21 sierpnia zapraszamy na pierwsze festiwalowe wydarzenia. W tym roku bawimy się i spotykamy z folklorem z całego świata aż 10 dni - do 30 sierpnia. Na Festiwal zapraszają Państwa: Stanisława Trebunia -Staszel, Krzysztof Trebunia-Tutka oraz dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.


Wystawa "Folklor w sztuce współczesnej"

W czwartek w Galerii „Strug” działającej przy ZSP im. A. Kenara odbył się wernisaż wystawy „Folklor w sztuce współczesnej”. Swoje prace malarskie oraz ceramikę prezentują tam: Sanna Kemgren ze Szwecji, Isabell von Piotrowski z Włoch oraz Vitaly Valgè z Rosji. Łączy je inspiracja folklorem polskim, rosyjskim, a nawet kulturami prymitywnymi.O czym opowiada góralski alfabet?

Reporterską książkę o Podhalu „Kruca fuks. Alfabet góralski” napisali Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński. Spotkanie z autorami, zatytułowane "O czym opowiada góralski alfabet?", odbędzie się w poniedziałek 25 sierpnia o godz. 15.30 w wiosce festiwalowej.Rozstrzygnięcie konkursu literackiego i promocja książki

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na uroczyste Posiady Poetów Podhala 21 sierpnia o godz. 17.00 do Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego, os. Łukaszówki 4a, podczas których nastąpi rozstrzygnięcie XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej oraz odbędzie się promocja książki Tadeusza Staicha „Góry wołają. Opowiadania przewodnickie”.


Program 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Z wielką radością prezentujemy Państwu program zbliżającego się 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Przed nami aż dziesięć dni wypełnionych muzyką, śpiewem, tańcem, konkursowymi emocjami i ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi.Można już kupić bilety na Festiwal

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na trzy festiwalowe wydarzenia: koncert „Na folkową nutę” w wykonaniu zespołu Megitza oraz  koncert  inauguracyjny i finałowy.
Festiwalowe wystawy otwarte

8 sierpnia przy ul. Krupówki 4a zostały otwarte dwie wystawy, które towarzyszą zbliżającemu się 46. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy przygotowany z okazji Roku Kolberga przez portal Etnosystem.pl. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara.Akredytacje dla Dziennikarzy

Organizatorzy oraz Biuro Prasowe serdecznie zapraszają dziennikarzy i fotoreporterów na 46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Wnioski o akredytacje można składać w terminie do 20 sierpnia 2014 r. przesyłając formularz zgłoszeniowy na adres media@promocja.zakopane.pl.


Polskie zespoły zakwalifikowane na Festiwal

Polskę na 46. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem reprezentować będą zespoły; „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej, „Wierchy” z Milówki, „Lachy” z Nowego Sącza oraz jako zespół rezerwowy „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej.
 
 


Prezentujemy tegoroczne festiwalowe nagrody

Po raz kolejny organizatorzy festiwalu postanowili  podkreślić rangę regulaminowych nagród powierzając ich wykonanie znanemu zakopiańskiemu artyście. Brązowe, srebrne i złote ciupagi oraz wyróżnienia w formie parzenic wykonał Marek Król-Józaga.Zespół "Watra" gospodarzem Festiwalu

Gospodarzem festiwalu będzie w tym roku zespół „Watra” z Czarnego Dunajca.

Podwójny wernisaż w dniu 8 sierpnia

8 sierpnia o godz. 19.30 przy ul. Krupówki 4a otwarte zostaną dwie ciekawe wystawy. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy, który w ramach obchodów  Roku Oskara Kolberga ma przypomnieć i przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naukowe tego zasłużonego etnografa, folklorysty i kompozytora. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości  młodzieży z  Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.Tekla Klebetnica – kolejną gwiazdą pikniku „etno”

30 sierpnia podczas pikniku w stylu „etno” na plenerowej scenie w wiosce festiwalowej wystąpi także zespół „Tekla Klebetnica”, znany z programu „Mam talent”. Ten miły folkowy akcent zakończy festiwal, a także wakacje pod Tatrami.
 


W tym roku aż 10 dni festiwalowych atrakcji

W sierpniu folklor świata spotyka się pod Giewontem. Spotykają się ze sobą zespoły z różnych stron świata, z odmiennych kręgów kulturowych, ale przede wszystkim jest to wyjątkowe spotkanie z publicznością - z gronem miłośników folkloru, ale także z turystami przebywającymi w tym czasie w Zakopanem.

Festiwal pod patronatem Małżonki Prezydenta

46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Cieszymy się, że w ten sposób kolejny już raz uhonorowane i docenione zostało to zakopiańskie folklorystyczne wydarzenie.

"Kozak System" - niespodzianka na zakończenie wakacji

30 sierpnia podczas pikniku w stylu „etno” na zakończenie festiwalu i na zakończenie wakacji na Dolnej Równi Krupowej wystąpi pełen energii ukraiński zespół „Kozak System”.

Dziecięce plakaty w plenerze

W dniach od 1 do 31 sierpnia w Parku Miejskim prezentowana będzie plenerowa wystawa prac uczestników tegorocznego konkursu na Dziecięcy Plakat Festiwalowy, który rozstrzygnięty został pod koniec maja. Jego zwyciężczynią została 12-letnia Joanna Kaciczak z Zakopanego.

Folklor świata spotyka się pod Giewontem

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem to wielkie wydarzenie kulturalne, które od ponad czterdziestu lat odbywa się w stolicy Tatr. To jeden z największych i najstarszych festiwali folklorystycznych o niezmiennej formule konkursowej. Zespoły folklorystyczne z całego świata przyjeżdżają tutaj, by zaprezentować autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje.

Zapowiedź 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Zapraszamy do obejrzenia filmów zapowiadających tegoroczny 46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia!


Śladami KOLBERGA

Tegoroczna edycja festiwalu organizowana jest w ramach obchodów roku KOLBERGA. Z tej okazji Biuro Promocji Zakopanego w partnerstwie z portalem internetowym Etnosystem.pl zapraszają na wystawę poświęconą Oskarowi Kolbergowi. 


O Festiwalu Folkloru w Krakowie

5 czerwca w Krakowie w Instytucie Muzykologii UJ przy ul. Westerplatte odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się 46. Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Oprócz organizatorów wzięli w niej udział także przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego: Dyrektor Instytutu Muzykologii dr hab. Aleksandra Patalas oraz Dziekan Wydziału Historycznego prof. dr hab. Jan Święch.


Laureaci Konkursu na Plakat Festiwalowy nagrodzeni

30 maja w Urzędzie Miasta Zakopane wręczone zostały nagrody laureatom Konkursu na Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Zwycięska praca wkrótce trafi do druku i będzie oficjalnie promować największe zakopiańskie wydarzenie kulturalne. Wybrano także prace na plakat zawodów w powożeniu, które tradycyjnie odbywają się w ramach festiwalu.

Wręczenie nagród w Konkursie na Dziecięcy Plakat Festiwalowy

Konkurs na Dziecięcy Plakat Festiwalowy w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich został rozstrzygnięty.
Wręczenie nagród nastąpi w dniu 30 maja (piątek) o godz. 13:00, w Urzędzie Miasta w Zakopanem przy ul. Kościuszki 13.

 
Serdecznie zapraszamy!


Konferencja Prasowa w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Serdecznie zapraszamy 5 czerwca o godz. 12.00 do Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Westerplatte 10 w Krakowie, na konferencję prasową poświęconą 46. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 
W konferencji wezmą udział m.in. Burmistrz Miasta Zakopanego Janusz Majcher, Dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki oraz Dyrektor Artystyczny Festiwalu dr Stanisława Trebunia - Staszel.
Festiwal jest świętem górali świata, jednym z największych i najstarszych festiwali folklorystycznych na świecie o niezmiennej formule konkursowej. Jego celem jest promocja i popularyzacja współczesnych zjawisk kultury ludowej z uwzględnieniem ich różnorodności i pojawianiem się  nowych treści, a także ochrona dziedzictwa kulturowego górskich regionów Polski, Europy i świata...


Koncert "Na Folkową Nutę" z gwiazdą wieczoru Małgorzatą Babiarz "Megitza"

22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". 


Data 46 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

 46 Festiwal Folkloru Ziem Górskich odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia 2014.
Zapraszamy zespoły ludowe z regionów górskich do wysyłania wniosków do Biura Festiwalowego. Szczegółowe informacje: office@mffzg.pl
 


Konkurs na plakat dziecięcy 46 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Zbliża się 46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który odbędzie się w dniach 22 – 30 sierpnia 2014. Tradycyjnie już jedną z form promocji tego wydarzenia jest dziecięcy plakat, na projekt którego właśnie ogłoszono konkurs.


XLIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej AD 2014

Warunki uczestnictwa w tegorocznym konkursie literackim.


Zapowiedź festiwalu „o złote kierpce".

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” informuje, ze tegoroczny V Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „O Złote Kierpce” odbędzie się od 9 do 11 maja w Zakopanem. W imprezie wezmą udział dziecięce zespoły góralskie z całego Podhala, które przygotują program widowiskowo – taneczny pokazujący dawne dziecięce gry, zabawy a także opowiadający o dawnych góralskich obyczajach czy obrzędach. 


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020