HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
REGULAMINNAGRODYDO POBRANIA
AKTUALNOŚCIPROGRAMBILETYJURYZESPOŁYGOSPODARZE FESTIWALUIMPREZY TOWARZYSZĄCEPATRONATPARTNERZYTVGAZETKA FESTIWALOWA

Najnowsze wiadomości:44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2012

 

 

 

Zapraszamy na 44 edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Termin tegorocznego Festiwalu to 23-31 sierpnia 2012.


Welcome to the 44 edition of the International Festival of Highland Folklore in Zakopane. Date for this year's Festival is 23-31 August 2012.Dr Stanisława Trebunia-Staszel „Strój górali podhalańskich”

„Strój górali podhalańskich” autorstwa Stanisławy Trebuni-Staszel to czwarty album z serii „Stroje ludowe w Karpatach Polskich”, wydany przez Fundację Braci Golec oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszego albumu z fotografiami autorstwa Jacka Kubieny, która odbędzie się 18 grudnia, o godz.17:00 w Domu Ludowym w Kościelisku, przy ul. Chotarz 453. Program artystyczny zapowiada się interesująco, swój udział zapowiedzieli również bracia Paweł i Łukasz Golec.
Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Braci Golec, Biuro Promocji Zakopanego, Związek Podhalan Oddział Kościelisko.


"Taniec górali podhalańskich"

W ubiegły piątek w Karczmie "U Wnuka" odbyła się premiera najnowszego filmu dokumentalnego pt.”Taniec Górali Podhalańskich”, który jest trzecią częścią projektu realizowanego przez Podhalański Serwis Informacyjny „Watra”.
Liczna publiczność, która przybyła na premierę , miała okazję podziwiać najlepszych podhalańskich tancerzy, archiwalne fotografie, oraz obejrzeć cześć warsztatową filmu, prowadzoną przez Józefa Pitonia.
Twórcami filmu są: Maciej Stasiński, Anna Karpiel- Semberecka i Krzysztof Trebunia-Tutka. Projekt zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, partnerem projektu jest Biuro Promocji Zakopanego.
Zapraszamy do galerii.


PIĘKNO UŚMIECHU. PORTRETY.

 
Niniejsza galeria jest zbiorem fotografii autorstwa Jerzego Z. Kosiuczenko, warszawskiego fotografika. Portrety zostały wykonane podczas 43.Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Autor fotografii przedstawia je w ramach festiwalowych wrażeń.

Zapraszamy do oglądania zdjęć i przywoływania miłych wakacyjnych wspomnień.
 
 
 


Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich laureatem Plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011"

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zdobył główną nagrodę w kategorii wydarzenie w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011. Plebiscyt został zorganizowany już po raz dwunasty przez Gazetę Krakowską, przy współpracy Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków, a także Radia Kraków.
 


Premiera filmu "Taniec górali podhalańskich"

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że Biuro Promocji Zakopanego jest partnerem projektu, jakim jest film „Taniec górali podhalańskich”, i wraz z Podhalańskim Serwisem Informacyjnym WATRA oraz Restauracją „U Wnuka” zapraszamy na jego premierę, która odbędzie się w piątek, 25 listopada o godzinie 19.00 przy ul. Kościeliskiej 8 w Zakopanem.
Serdecznie zapraszamy!
 


Publikacje pokonferencyjne

Szanowni Państwo,
 
podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich ukazały się dwie publikacje będące pokłosiem konferencji, które odbyły się w 2009 i 2010 roku.
 
Publikacje te można nabyć w naszych punktach informacji turystycznej:
1. CIT, ul. Kościuszki 17, tel. 18 201 22 11
2.MSIT, ul. Kościeliska 7, tel. 18 201 20 04
3. BPZ, ul. Gen. Galicy 8, tel. 18 206 69 50
 
Serdecznie zapraszamy!


Statuetka dla Festiwalu

43 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich został uhonorowany statuetką, na której odlany jest napis "Aby Podhale i lud jego zwyższać" dla Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem - w uznaniu zasług...


Zakończenie Festiwalu

I stało się. W piątkowe popołudnie, Koncertem Finałowym zakończyliśmy 43. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich...


Jury podjęło decyzję

O godzinie 11.00 w Urzędzie Miasta Zakopane odbyła się konferencja prasowa, podczas której przewodnicząca jury, pani dr Urszula Janicka-Krzywda przedstawiła laureatów XLIII Międzynarodowego Festiwalu Fokloru Ziem Górskich...


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020