HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Najnowsze wiadomości:Festiwal na nowej stronie

Serdecznie zapraszamy na nową stronę internetową Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich: www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-folkloru/, na której na bieżąco można śledzić festiwalowe wydarzenia. Natomiast archiwum z poprzednich edycji Festiwalu znajdą Państwo na bieżącej stronie.


Już 22 sierpnia koncert "Na Folkową Nutę" z zespołem Megitza

22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". Razem z nią wystąpią dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.Wielkie Odkrywanie Małopolski. Głosuj na zakopiański festiwal!

Kapituła Wielkiego Odkrywania Małopolski do etapu finałowego plebiscytu zakwalifikowała Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w kategorii  „Wydarzenie”.Na festiwal i do muzeum

Festiwalowi towarzyszą zawsze Otwarte Pracownie Artystów Zakopiańskich.  W akcję tradycyjnie włącza się także Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego.  Warto więc pomiędzy innym atrakcjami zaplanować także wycieczkę do muzeum, by obok folkloru podziwiać sztukę i poznawać zakopiańską historię.Pytomy pieknie na Festiwal!

Już 21 sierpnia zapraszamy na pierwsze festiwalowe wydarzenia. W tym roku bawimy się i spotykamy z folklorem z całego świata aż 10 dni - do 30 sierpnia. Na Festiwal zapraszają Państwa: Stanisława Trebunia -Staszel, Krzysztof Trebunia-Tutka oraz dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.


Wystawa "Folklor w sztuce współczesnej"

W czwartek w Galerii „Strug” działającej przy ZSP im. A. Kenara odbył się wernisaż wystawy „Folklor w sztuce współczesnej”. Swoje prace malarskie oraz ceramikę prezentują tam: Sanna Kemgren ze Szwecji, Isabell von Piotrowski z Włoch oraz Vitaly Valgè z Rosji. Łączy je inspiracja folklorem polskim, rosyjskim, a nawet kulturami prymitywnymi.O czym opowiada góralski alfabet?

Reporterską książkę o Podhalu „Kruca fuks. Alfabet góralski” napisali Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński. Spotkanie z autorami, zatytułowane "O czym opowiada góralski alfabet?", odbędzie się w poniedziałek 25 sierpnia o godz. 15.30 w wiosce festiwalowej.Rozstrzygnięcie konkursu literackiego i promocja książki

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na uroczyste Posiady Poetów Podhala 21 sierpnia o godz. 17.00 do Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego, os. Łukaszówki 4a, podczas których nastąpi rozstrzygnięcie XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej oraz odbędzie się promocja książki Tadeusza Staicha „Góry wołają. Opowiadania przewodnickie”.


Program 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Z wielką radością prezentujemy Państwu program zbliżającego się 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Przed nami aż dziesięć dni wypełnionych muzyką, śpiewem, tańcem, konkursowymi emocjami i ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi.Można już kupić bilety na Festiwal

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na trzy festiwalowe wydarzenia: koncert „Na folkową nutę” w wykonaniu zespołu Megitza oraz  koncert  inauguracyjny i finałowy.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020