HISTORYPOSTERS GALLERYCONTACTPICTURE GALLERYTHE TOWN PLANNEWSLETTER
REGULATIONSPRIZESDOWNLOAD
NEWSPROGRAMMETICKETSJURYGROUPSHOSTS FESTIVALSIDE EVENTSPATRONAGEPARTNERSTVFESTIVAL NEWSPAPER

News:Dokument 627 [LANG1]

Zapraszamy na 44 edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Termin przyszłorocznego Festiwalu to 23-31 sierpnia 2012.


Welcome to the 44 edition of the International Festival of Highland Folklore in Zakopane. Date for next year's Festival is 23-31 August 2012.

[LANG1]

Dokument 635 [LANG1]

„Strój górali podhalańskich” autorstwa Stanisławy Trebuni-Staszel to czwarty album z serii „Stroje ludowe w Karpatach Polskich”, wydany przez Fundację Braci Golec oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszego albumu z fotografiami autorstwa Jacka Kubieny, która odbędzie się 18 grudnia, o godz.17:00 w Domu Ludowym w Kościelisku, przy ul. Chotarz 453. Program artystyczny zapowiada się interesująco, swój udział zapowiedzieli również bracia Paweł i Łukasz Golec.
Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja Braci Golec, Biuro Promocji Zakopanego, Związek Podhalan Oddział Kościelisko.
[LANG1]


Dokument 634 [LANG1]

W ubiegły piątek w Karczmie "U Wnuka" odbyła się premiera najnowszego filmu dokumentalnego pt.”Taniec Górali Podhalańskich”, który jest trzecią częścią projektu realizowanego przez Podhalański Serwis Informacyjny „Watra”.
Liczna publiczność, która przybyła na premierę , miała okazję podziwiać najlepszych podhalańskich tancerzy, archiwalne fotografie, oraz obejrzeć cześć warsztatową filmu, prowadzoną przez Józefa Pitonia.
Twórcami filmu są: Maciej Stasiński, Anna Karpiel- Semberecka i Krzysztof Trebunia-Tutka. Projekt zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, partnerem projektu jest Biuro Promocji Zakopanego.
Zapraszamy do galerii.
[LANG1]

Dokument 632 [LANG1]

 
Niniejsza galeria jest zbiorem fotografii autorstwa Jerzego Z. Kosiuczenko, warszawskiego fotografika. Portrety zostały wykonane podczas 43.Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Autor fotografii przedstawia je w ramach festiwalowych wrażeń.

Zapraszamy do oglądania zdjęć i przywoływania miłych wakacyjnych wspomnień.
 
 
 
[LANG1]

Dokument 631 [LANG1]

Szanowni Państwo,
z radością informujemy, że Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zdobył główną nagrodę w kategorii wydarzenie w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski 2011. Plebiscyt został zorganizowany już po raz dwunasty przez Gazetę Krakowską, przy współpracy Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, TVP Kraków, a także Radia Kraków.
 
[LANG1]

Dokument 633 [LANG1]

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że Biuro Promocji Zakopanego jest partnerem projektu, jakim jest film „Taniec górali podhalańskich”, i wraz z Podhalańskim Serwisem Informacyjnym WATRA oraz Restauracją „U Wnuka” zapraszamy na jego premierę, która odbędzie się w piątek, 25 listopada o godzinie 19.00 przy ul. Kościeliskiej 8 w Zakopanem.
Serdecznie zapraszamy!
 
[LANG1]

Dokument 589 [LANG1]

Szanowni Państwo,
podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich ukażą się dwie publikacje będące pokłosiem konferencji, która odbędzie się w dniu 20 sierpnia br. (sobota).
Międzynarodowa konferencja naukowa na temat "Kultura ludowa w mediach" odbędzie się w sali obrad tutejszego Urzędu Miasta o między godz. 9.30 a 13.00.
Serdecznie zapraszamy!
[LANG1]

Dokument 626 [LANG1]

43 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich został uhonorowany statuetką, na której odlany jest napis "Aby Podhale i lud jego zwyższać" dla Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem - w uznaniu zasług...
[LANG1]


Dokument 624 [LANG1]

I stało się... W piątkowe popołudnie, Koncertem Finałowym zakończyliśmy 43. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich...
[LANG1]


Dokument 623 [LANG1]

O godzinie 11.00 w Urzędzie Miasta Zakopane odbyła się konferencja prasowa, podczas której przewodnicząca jury, pani dr Urszula Janicka-Krzywda przedstawiła laureatów XLIII Międzynarodowego Festiwalu Fokloru Ziem Górskich...
[LANG1]


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

 

Partner GłównyFREE ENTRANCE 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020