HISTORYPOSTERS GALLERYCONTACTPICTURE GALLERYTHE TOWN PLANNEWSLETTER
PRIZESREGULATIONSSPOTSARCHIVES
NEWSGROUPS 2014PROGRAMMETICKETSPATRONAGEDLA SPONSORÓW [LANG1]DLA MEDIÓW [LANG1]

News:Dokument 1134 [LANG1]

Serdecznie zapraszamy na nową stronę internetową pod adresem www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-folkloru/, na której na bieżąco można śledzić festiwalowe wydarzenia. Natomiast archiwum z poprzednich edycji Festiwalu znajdą Państwo na bieżącej stronie.
[LANG1]

Dokument 1127 [LANG1]

22 sierpnia w ramach 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich odbędzie się koncert "Na Folkową Nutę". Gwiazdą tego wieczoru będzie Małgorzata Babiarz "Megitza". Razem z nią wystąpią dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu.

[LANG1]

Dokument 1131 [LANG1]

Kapituła Wielkiego Odkrywania Małopolski do etapu finałowego plebiscytu zakwalifikowała Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w kategorii  „Wydarzenie”.

[LANG1]

Dokument 1129 [LANG1]

Festiwalowi towarzyszą zawsze Otwarte Pracownie Artystów Zakopiańskich.  W akcję tradycyjnie włącza się także Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego.  Warto więc pomiędzy innym atrakcjami zaplanować także wycieczkę do muzeum, by obok folkloru podziwiać sztukę i poznawać zakopiańską historię.

[LANG1]

Dokument 1117 [LANG1]

Już 21 sierpnia zapraszamy na pierwsze festiwalowe wydarzenia. W tym roku bawimy się i spotykamy z folklorem z całego świata aż 10 dni - do 30 sierpnia. Na Festiwal zapraszają Państwa: Stanisława Trebunia -Staszel, Krzysztof Trebunia-Tutka oraz dzieci z góralskich zespołów z Bańskiej i Nowego Targu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu...
[LANG1]

Dokument 1115 [LANG1]

W czwartek w Galerii „Strug” działającej przy ZSP im. A. Kenara odbył się wernisaż wystawy „Folklor w sztuce współczesnej”. Swoje prace malarskie oraz ceramikę prezentują tam: Sanna Kemgren ze Szwecji, Isabell von Piotrowski z Włoch oraz Vitaly Valgè z Rosji. Łączy je inspiracja folklorem polskim, rosyjskim, a nawet kulturami prymitywnymi.

[LANG1]

Dokument 1113 [LANG1]

Reporterską książkę o Podhalu „Kruca fuks. Alfabet góralski” napisali Bartłomiej Kuraś i Paweł Smoleński. Spotkanie z autorami, zatytułowane "O czym opowiada góralski alfabet?", odbędzie się w poniedziałek 25 sierpnia o godz. 15.30 w wiosce festiwalowej.

[LANG1]

Dokument 1111 [LANG1]

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na uroczyste Posiady Poetów Podhala 21 sierpnia 2014 roku o godz. 17.00 do Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego, os. Łukaszówki 4a, podczas których nastąpi rozstrzygnięcie XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej oraz odbędzie się promocja książki Tadeusza Staicha „Góry wołają. Opowiadania przewodnickie”. [LANG1]

Dokument 1107 [LANG1]

Z wielką radością prezentujemy Państwu program zbliżającego się 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Przed nami aż dziesięć dni wypełnionych muzyką, śpiewem, tańcem, konkursowymi emocjami i ciekawymi wydarzeniami towarzyszącymi.

[LANG1]

Dokument 1105 [LANG1]

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na trzy festiwalowe wydarzenia: koncert „Na folkową nutę” w wykonaniu zespołu Megitza oraz  koncert  inauguracyjny i finałowy.


[LANG1]

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

 

Partner GłównyFREE ENTRANCE 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020