Dezynsekcja okazuje się potrzebna częściej, niż przypuszcza większość osób. Na szczęście skuteczne i tanie zwalczanie insektów nigdy nie było dostępn
Dezynsekcja okazuje się potrzebna częściej, niż przypuszcza większość osób. Na szczęście skuteczne i tanie zwalczanie insektów nigdy nie było dostępne tak łatwo, jak dziś. Przez wyborem konkretnej firmy DDD warto jednak najpierw dowiedzieć się, czym w zasadzie jest dezynsekcja i jak wygląda taki zabieg.
Pomimo tego, że przeważająca większość ludzi regularnie sprząta swoje domy i mieszkania, używając w tym celu detergentów, insekty nadal nas atakują. Niektóre niszczą wyposażenie i artykuły spożywcze, inne żerują bezpośrednio na ludziach, albo stwarzają inne zagrożenia. Dlatego szkodniki należy tępić szybko i skutecznie, a to umożliwia wyłącznie profesjonalna dezynsekcja. Poznaj kilka faktów na jej temat.
Dezynsekcja — co to jest?
Jeżeli zastanawiasz się, czym jest dezynsekcja, mamy dla Ciebie prostą odpowiedź: to zabiegi zwalczania insektów. Można wykonywać je samodzielnie, stosując jednak wątpliwej skuteczności metody (np. z internetu), albo zlecić profesjonalne zwalczanie insektów specjalistycznej firmie.
W tym drugim przypadku odwiedzi nas wykwalifikowany pracownik, który posiadać będzie doświadczenie oraz branżową wiedzę. Ponadto wyposażony będzie w specjalistyczny sprzęt. Pamiętaj, że dopiero połączenie wszystkich tych czynników podczas jednego zabiegu sprawi, że będzie on rzeczywiście skuteczny, a insekty znikną tak szybko, jak to możliwe.
Co zwalcza dezynsekcja?
Dezynsekcja zajmuje się usuwaniem szkodników, do których zaliczamy:
- pluskwy i pchły,
- karaluch i prusaki,
- mrówki,
- mole spożywcze i odzieżowe,
- komary oraz muchy,
- wszy,
- szubaki,
- rybiki,
- gryzki,
- biedronki azjatyckie,
- osy i szerszenie,
- komary.
Niektóre z tych owadów budują gniazda w naszych domach lub mieszkaniach. Inne ukrywają się w ciasnych szczelinach i innych trudnodostępnych miejscach. Obecność każdego gatunku insektów stanowi większe lub mniejsze zagrożenie dla ludzi. Dlatego skuteczną dezynsekcję należy wykonać tak szybko, jak to możliwe po odkryciu pierwszych śladów insektów lub samych szkodników. Jeżeli nie jesteś pewien, czy masz z nimi problem, zamów inspekcję technika DDD, która rozwieje lub potwierdzi Twoje obawy.
Dezynsekcja a dezynfekcja i deratyzacja
Dezynsekcja często bywa mylona z dezynfekcją oraz deratyzacją. Chociaż nazwy te faktycznie brzmią podobnie, odnoszą się do zupełnie innych zakresów działań. W przypadku dezynfekcji chodzi bowiem o usuwanie zagrożenia mikrobiologicznego, a więc wirusów, bakterii, zarazków chorobotwórczych, ale także alergenów, pyłków, zarodników pleśni i grzybów. Dezynfekcja chroni więc przed rozwojem chorób oraz polepsza komfort życia alergików i osób obłożnie chorych poprzez zwiększenie czystości powietrza, którym oddychają. Można także dezynfekcję, a konkretnie ozonowanie, zastosować w celu usunięcia z pomieszczenia niechcianych zapachów.
Natomiast deratyzacja związana jest z usuwaniem gryzoni takich, jak:
- szczury,
- myszy,
- karczowniki,
- nornice.
Chociaż krety nie są zaliczane do gryzoni, lecz drapieżników, ich zwalczanie również nazywane bywa deratyzacją. W ramach tych działań stosuje się zarówno metody likwidacji gryzoni, jak i monitorowania pomieszczeń pod kątem ich obecności.
Jak wygląda dezynsekcja?
Zdecydowaną większość zabiegów dezynsekcji wykonuje się bez obecności osób postronnych. W lokalu, mieszkaniu czy domu pracuje wyłącznie technik DDD w odzieży ochronnej i masce z pochłaniaczami. Wszystko przez to, że substancje wykorzystywane w profesjonalnej dezynsekcji osiągają podczas zabiegu stężenia niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Oczywiście po zakończeniu pracy pomieszczenia wietrzy się, co pozwala pozbyć się zagrożenia dla domowników.
To jak wygląda dezynsekcja zależy przede wszystkim od wybranej metody jej wykonania. Najczęściej stosuje się zamgławianie ULV, które polega na rozprowadzeniu w pomieszczeniach zimnej mgły. Składa się ona z miniaturowych kropel substancji roboczej, zawierającej środek owadobójczy. Kropelki dokładnie pokrywają wszystkie powierzchnie wyposażenia pomieszczenia oraz penetrują trudno dostępne miejsca. Następnie podczas wysychania zamieniają się w mikrokapsułki zawierające substancję aktywną, która likwiduje insekty podczas ich żerowania.
Więcej na ten temat: https://dezpro.pl/oferta/dezynsekcja/
COMMENTS