Jakie sporty cieszą się największą popularnością w skali światowej?

HomeChillout

Jakie sporty cieszą się największą popularnością w skali światowej?

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w skali światowej. Kibice piłkarscy najchętniej śledzą finały rozgrywek, właśnie wtedy spotykają się najle

Kluczowi gracze w grupach Euro 2024. Na kogo warto zwrócić uwagę?
Czwórka najlepszych polskich bramkarzy
Metody / środki na przedłużenie stosunku

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w skali światowej. Kibice piłkarscy najchętniej śledzą finały rozgrywek, właśnie wtedy spotykają się najlepsze w całym cyklu drużyny walczące o najwyższą stawkę. Finał Champions League UEFA w sezonie 2021/2022 kiedy to naprzeciwko siebie stanęły Real Madryt oraz Liverpool FC obejrzało 2,62 mln. polskich kibiców, podczas kiedy średnio w TVP rozgrywki śledziło 1,3 mln. fanów. Wynik ten jest bardzo dobry zważywszy, że polskie kluby od lat są nieobecne w fazie grupowej elitarnej CL.

Czy piłka nożna może zostać zdystansowana przez jakiś inny sport?

Piłka nożna jest śledzona przez 3,5 mld. fanów w skali globu. Sekret popularności właśnie tej dyscypliny wynika z faktu, że jest to sport egalitarny. Piłka nożna to sport, który nie jest wymagający pod względem sprzętu. Zauważmy, że wystarczy piłka, dodatkowo pachołki, 22 zawodników i można rozegrać mecz. Piłka nożna niesie za sobą piękną historię, sportowcy uprawiający tę dyscyplinę w państwach trzeciego świata marzą, że ich dążenia oraz determinacja spowodują, że zostaną legendami piłki jak Liberyjczyk George Weah czy Eusebio pochodzący z Mozambiku. W Polsce kibice sportowi kochają piłkę nożną, niestety jest to uczucie nieodwzajemnione, gdyż piłkarze od lat nie dają powodów do radości.

Krykiet to sport, który również zwraca uwagę. Należy jednak zauważyć, że dyscyplina ta choć popularna interesuje głównie Brytyjczyków, Hindusów, Pakistańczyków oraz mieszkańców Oceanii. W Polsce dyscyplina ta dopiero raczkuje, Pierwszy klub krykietowy powstał w Polsce dopiero w 1993r. Dyscyplina ta nieco przypomina grę w palanta, która była znana jeszcze przed II Wojną Światową.

Na najniższym miejscu podium znalazła się koszykówka. Fani oglądają rozgrywki amerykańskiej NBA, które cieszą się większym zainteresowaniem niż szlagiery angielskiej Premier League. W Polsce dyscyplina ta jest również popularna, uwagę kibiców przyciągają rozgrywki NBA, zmagania w ramach Euroligi oraz występy polskich zespołów klubowych w europejskich pucharach.

Bardzo popularne dyscypliny to hokej na trawie oraz tenis ziemny. Polscy kibice szczególnie upodobali sobie tenis ziemny, zwłaszcza teraz kiedy Iga Świątek odnosi wielkie sukcesy na turniejach rangi WTA. JAK SKUTECZNIE GRAĆ U BUKMACHERA? PORADNIK DLA TYPERA.

Jaki jest polski sport narodowy?

Piłka nożna jest polskim sportem narodowym co może nieco zaskakiwać zważywszy, że rodzimi sportowcy odnoszą wielkie sukcesy w siatkówce. Finał mistrzostw świata pomiędzy siatkarzami Polski oraz Brazylii w 2014r. przyciągnął przed ekrany 9,62 mln. polskich fanów, cztery lata później w finale mundialu przeciwko Canarinhos przed telewizorami polskich siatkarzy wspierało 9,36 mln. widzów. Wyniki te są całkiem dobre jednak zauważmy, że kiedy polscy piłkarze w 2016r. walczyli o półfinał mistrzostw Europy przeciwko Portugalczykom zmagania te śledziło aż 15,97 mln. osób. Popularność piłki nożnej w Polsce wymyka się logicznym wytłumaczeniom, sport ten jest darzony miłością bezwarunkową. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by jakaś konkurencja zdystansowała piłkę nożną, warto zasygnalizować, że sztuka zdystansowania piłkarzy nie powiodła się nawet skoczkowi narciarskiemu Adamowi Małyszowi, którego pożegnanie oglądało 6,6 mln. telewidzów.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1