Pomysły na organizację biurka.

HomePraca i nauka

Pomysły na organizację biurka.

Zagracone biurko może utrudniać utrzymanie produktywności. Zorganizowane biurko nie tylko sprawia, że Twoja przestrzeń wygląda bardziej zachęcająco, a

Nauka języków dla podróżników: Jak szybko nauczyć się podstaw włoskiego online?
Najbardziej perspektywiczne branże w Polskim biznesie w XXI wieku: Odkryjmy przyszłość razem!
Jak walczyć z lenistwem?

Zagracone biurko może utrudniać utrzymanie produktywności. Zorganizowane biurko nie tylko sprawia, że Twoja przestrzeń wygląda bardziej zachęcająco, ale także pomaga zachować koncentrację. Zastanawiasz się, jak utrzymać porządek w miejscu pracy? Czytaj dalej, aby znaleźć ciekawe pomysły na organizację biurka.

Zanim zaczniesz działać

Zanim zaczniesz wdrażać pomysły dotyczące organizacji biurka, ważne jest, aby szybko usunąć niepotrzebne elementy. Przejrzyj wszystko na biurku i w jego wnętrzu, aby zobaczyć, czego możesz się pozbyć. Grupowanie podobnych elementów razem ułatwi porządkowanie biurka

Podnieś swój monitor

Jeśli regularnie pracujesz przy komputerze, podstawa monitora pomoże zmniejszyć ból szyi lub pleców, który może wystąpić podczas patrzenia w dół na ekran. Pomoże również stworzyć niewielką przestrzeń do przechowywania pod stojakiem, tworząc idealne miejsce do przechowywania podręcznej książki lub małych materiałów eksploatacyjnych.

Organizuj kompleksowo

Jeśli chodzi o organizację biurka, sposób przechowywania materiałów eksploatacyjnych może zmienić lub zepsuć miejsce pracy. Pudełka do przechowywania, kosze i pojemniki mogą być używane do wszystkiego, na przykład dodatkowych materiałów biurowych, teczek lub bibelotów. Użyj koszy do przechowywania jako dekoracyjnego przechowywania. Jeśli zdecydujesz się na plastikowe pudełka lub pojemniki, spróbuj je oznaczyć, aby pomóc Ci szybko znaleźć rzeczy. Jeśli na biurku nie ma miejsca na przechowywanie pudełek, wypróbuj półkę. Można ją zawiesić obok biurka, zapewniając łatwy dostęp do podręczników lub materiałów eksploatacyjnych.

Szuflady można łatwo zmienić w miejsce, w którym można przechowywać wszystkie losowe materiały eksploatacyjne. Aby zachować porządek, wybierz przegródki do szuflad. Pomogą ci one w zgrupowaniu podobnych przedmiotów i pozwolą ci trzymać przedmioty, których używasz częściej z przodu i na środku.

Wskazówka!
Przestrzeń pod biurkiem jest często pomijana. Dodaj mały regał lub szuflady do przechowywania, aby zmaksymalizować obszar roboczy, dodając dodatkowe miejsce do przechowywania. Tylko upewnij się, że Twoje krzesło nadal się mieści!

Oczyść swój pulpit

Małe zapasy mogą łatwo spowodować bałagan. Użyj różnych rozmiarów organizerów na biurko, aby uniknąć bałaganu na biurku lub zgubienia przedmiotów. Użyj uchwytu na długopisy do przechowywania ulubionych długopisów, ołówków, markerów, a nawet nożyczek. Utrzyma wszystko w jednym miejscu, ułatwiając chwytanie przedmiotów i unikając utraty ulubionych. Małe przedmioty, takie jak spinacze biurowe lub spinacze do segregatorów, mogą się łatwo zgubić – zgrupuj je razem w uchwycie na spinacze, aby ułatwić ich znalezienie. Przechowuj foldery lub pliki, których często używasz, w organizatorze na pulpicie, aby móc je pobrać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wskazówka!
Czy często piszesz notatki? Dodaj uchwyt na notatnik na biurko, aby nie stracić ważnych list rzeczy do zrobienia.

Ukryj swoje kable

Elektronika jest dostarczana z wieloma przewodami, które łatwo mogą sprawić, że Twoje biurko będzie niezorganizowane. Zwalcz problem z przewodami, utrzymując je razem za pomocą klipsów. Zmniejszy to ilość miejsca zajmowanego przez kable, pomoże je rozplątać i sprawi, że Twój pulpit będzie wyglądał lepiej. Spróbuj też umieścić na biurku stację ładującą, aby telefon był w zasięgu ręki.

Zajmij się swoimi dokumentami

Dokumenty mogą łatwo zmienić się w bałagan, jeśli nie są uporządkowane. Jeśli korzystasz z szuflady biurka lub szafki na dokumenty, teczki na dokumenty i wieszaki pomogą ci trzymać razem ważne dokumenty. Pamiętaj, aby oznaczyć foldery etykietami, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Jeśli nie masz miejsca na biurku lub szafce na dokumenty, wybierz organizer na dokumenty. Możesz trzymać to na rogu biurka, pobliskiej półce, a nawet pod biurkiem. Pomoże Ci to zachować te ważne dokumenty w pobliżu i uporządkowane.

Trzymaj dokumenty razem

Jeśli często korzystasz z tych samych dokumentów, trzymaj je na biurku, aby mieć do nich łatwy dostęp. Wybierz tacę na papier, dzięki czemu możesz trzymać dokumenty razem i uporządkować. Tace papierowe mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli kochasz styl rustykalny, postaw na drewnianą, postarzaną tacę. Jeśli kochasz nowoczesny szykowny wygląd, wybierz pozłacaną metalową tacę. Przyciski do papieru to kolejny łatwy sposób na przechowywanie dokumentów pogrupowanych i pod ręką. Wybierz dekoracyjny przycisk do papieru, aby dodać trochę dekoracji do swojego biurka.

Wskazówka!
Jeśli często korzystasz z czasopism lub dokumentów wielostronicowych, spróbuj umieścić na biurku stojak na czasopisma. Pomoże to utrzymać dokumenty razem i łatwo dostępne.

Odświeżaj okresowo

Łatwo jest przeoczyć stopniowe gromadzenie się, dlatego ważne jest okresowe czyszczenie. Dzięki temu nie będziesz musiał zajmować się dużym bałaganem i pozwoli Ci uniknąć rozpraszania uwagi. Dodaj kosz na śmieci pod biurkiem lub w jego pobliżu. Pomoże ci to pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów raczej szybciej niż później.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0