Jak jest z ogrodzeniem siatkowym?

HomeDom i wnętrza

Jak jest z ogrodzeniem siatkowym?

Wielu z nas ogradza swoją własność, bo mamy to zakorzenione od dawna, że o swoją własność trzeba dbać, trzeba zaznaczać jej granice i bronić jej. Budu

Budujemy dom: jak zaprojektować łazienkę idealną
Najlepsze sposoby na optyczne powiększenie wnętrza!
Zlewozmywak – jaki wybrać, by był piękną i praktyczną ozdobą kuchni?

Wielu z nas ogradza swoją własność, bo mamy to zakorzenione od dawna, że o swoją własność trzeba dbać, trzeba zaznaczać jej granice i bronić jej. Budujemy więc ogrodzenia wokół naszych domów, wokół działek weekendowych, wokół budynków działalności gospodarczej, jak i ogradzamy ogrody, sady, działki budowlane, itd. Ogradzane są także instytucje państwowe, jak budynki szkolne, place zabaw, boiska sportowe, szpitale, domy opieki i wiele innych miejsc.

Jakie jest najlepsze ogrodzenie?

Ogrodzenie jest zabezpieczeniem terenu, a poprzez to zabezpieczeniem mieszkańców budynku, aby czuli się bezpiecznie. Aby ogrodzenie wyglądało ciekawie i nie było oderwane od rzeczywistości oraz było praktyczne trzeba dopasować je do charakteru budynku, stylu ogrodu oraz dużej i małej architektury całego najbliższego otoczenia. Tylko wtedy będzie ono wyglądało naturalnie i wspaniale wkomponuje się w krajobraz. Nie będzie przytłaczające na tle środowiska, w którym się znajduje, poprzez co nie będzie odbierać uroku nieruchomości budowlanej. Najlepiej ogrodzenie połączyć z ogólnym klimatem okolicy, choć nie musi ono być identyczne, jak pozostałe ogrodzenia, lecz warto zachować w pewnym stopniu równowagę ze środowiskiem.

Co decyduje o rodzaju ogrodzenia?

O rodzaju ogrodzenia na pewno decyduje rodzaj budowli i jej przeznaczenie, gdyż inaczej będzie ogrodzony np. budynek szpitalny, a jeszcze inaczej np. dom weselny. Jak również decyduje cena materiału ogrodzeniowego, a ta jest bardzo zróżnicowana.

Ogrodzenia z siatki

Ogrodzenie siatkowe jest najpopularniejszą i zdecydowanie najtańszą formą ogrodzenia. Siatka posiada wiele zalet, bo jest mocna, wytrzymała i stanowi szczelne ogrodzenie zwłaszcza wtedy, gdy posiada podmurówkę. Zazwyczaj przy takich ogrodzeniach inaczej wygląda tylko front ogrodzenia, który jest wykonany z innego materiału i zazwyczaj droższego i efektowniejszego. Przy czym najczęściej jest to drut i mur. Ogrodzenie frontowe posiada też bramę i furtkę.

Co składa się na siatkowe ogrodzenie?

Siatka ogrodzeniowa składa się z drutu, o różnej średnicy. Jej cena jest różna, lecz i tak najtańsza w porównaniu z ceną innych materiałów ogrodzeniowych. Lecz dokładny jej koszt zależy od jakości użytego drutu i od powłok ochronnych. Siatka wykonana z tradycyjnego średniej grubości drutu jest tańsza niż ta wykonana z grubego drutu i powlekana PCV, w celu zabezpieczenia przed złymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto siatka jest odporna także na uszkodzenia mechaniczne i wiejący silny wiatr. Inną zaleta jest to, że jej montaż jest szybki i łatwy, co sprawia, że można wykonać go samodzielnie. Wystarczy tylko oprócz siatki posiadać drut gruby oraz słupki metalowe początkowe, słupki narożne i słupki pośrednie. Niezbędne będą także napinacze drutu, drut naprężający oraz pręty napinające. Pozostaje jeszcze naciąganie siatki, do czego przyda się pomocnik.

Siatka na ogrodzenie kupowana jest w metrach. Koszt jednego metra, to około 10 zł. W sklepach budowlanych znajduje się siatka ze stalowego drutu ocynkowanego, jak również jeszcze dodatkowo powlekanego tworzywem sztucznym w różnych kolorach. Siatka posiada prostokątne oczka, które są plecione i zgrzewane. Najczęściej są to oczka o wymiarach 50 na 50 milimetrów lub 60 na 60 milimetrów.

Gdy chcemy posiadać masywniejsze ogrodzenie, to należy użyć do ogrodzenia siatki o grubszym drucie i gęściejszych oczkach.

Dobrze wykonane ogrodzenie siatkowe wygląda estetycznie i jest szczelne. Nie zmusza również do konserwacji. Może przez wiele dziesiątek lat pozostać bez ingerencji właściciela w jego renowację i wciąż wygląda nienagannie.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1