Jak urządzić pokój zabaw dla dzieci?

HomeDom i wnętrza

Jak urządzić pokój zabaw dla dzieci?

Osoby, które dysponują odpowiednią ilością miejsca, mogą zdecydować się na urządzenie oddzielnego pokoju zabaw dla dzieci. Takie rozwiązanie z pewnośc

Dlaczego warto zainwestować w żaluzje drewniane?
Jak podłączyć kinkiet do instalacji elektrycznej? Poradnik krok po kroku
Zlewozmywak – jaki wybrać, by był piękną i praktyczną ozdobą kuchni?

Osoby, które dysponują odpowiednią ilością miejsca, mogą zdecydować się na urządzenie oddzielnego pokoju zabaw dla dzieci. Takie rozwiązanie z pewnością sprawi dużo radości każdemu maluchowi. Jak urządzić takie pomieszczenie? Co w nim umieścić i jak je rozplanować?

Oddzielna bawialnia czy kącik do zabaw w sypialni dziecięcej?

Które rozwiązanie będzie najlepsze? Oddzielny pokój zabaw dla dzieci w domu to świetna opcja, która pozwala zachować porządek w domu, ale też pomaga zorganizować przestrzeń. Z pewnością sprawdzi się u osób, które chcą, by dziecko miało miejsce do rozwijania się. Ułatwia także kładzenie spać dzięki możliwości “zamknięcia” zabawy za drzwiami. Jednak oddzielna bawialnia wymaga odpowiedniej ilości miejsca, z czym może być problem w mieszkaniach lub niewielkich domkach. Z tego względu wiele osób urządza kącik do zabaw w sypialni dziecięcej albo innym pomieszczeniu. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i ograniczyć przenoszenie przedmiotów do tylko jednego pokoju. Na wybór wpływa więc przede wszystkim metraż oraz organizacja pomieszczeń. I jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Jednak urządzenie oddzielnej bawialni może być bardzo dobrym pomysłem.

Pokój zabaw dla chłopca

Podczas urządzania zarówno sypialni, jak i pokoju dla dziecka, wiele osób bierze pod uwagę płeć malucha. Może to być cenną wskazówką dotyczącą tego, co powinno się znaleźć w takim pomieszczeniu. Jak więc urządzić pokój zabaw dla chłopca? Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, można wziąć pod uwagę jego pasje i zainteresowania. Chłopcy często są bardzo aktywni. Dobrym pomysłem może więc być właśnie zainstalowanie wyposażenia, które pozwoli im się wyszaleć nawet w deszczowe dni. Wiele dzieci doceni również urządzenie miejsca, w którym można się skryć lub urządzić bazę. Różne firmy proponują ciekawe namioty czy domki, które można ustawić w miejscu do zabawy. Nie można zapominać także o wyposażeniu do przechowywania i organizacji. Pomocne będą różnego rodzaju skrzynie, regały czy komody, w których można schować nieużywane przedmioty.

Pokój zabaw dla dziewczynki

Pokój zabaw dla dziewczynki może – choć nie musi – różnić się od pomieszczenia urządzonego dla chłopca. W tym przypadku również warto sugerować się pasjami czy zainteresowaniami naszego dziecka. Ciekawą opcją są motywy bajkowe, które pozwolą odgrywać ulubione sceny z filmów czy seriali, a także po prostu puścić wodze fantazji. Wiele dziewczynek lubi bawić się w dom – jeśli jest to ulubiony temat naszego dziecka, w pokoju zabaw możemy ustawić stolik i krzesła, które pozwolą stworzyć odpowiedni klimat. Świetnym rozwiązaniem może być także stylowy namiocik, a nawet huśtawka. Warto rozważyć także ułożenie różnego rodzaju poduch czy dużych pluszaków, na których można usiąść albo się położyć. Także w przypadku dziewczynek ważna jest odpowiednia organizacja – dobrze jest więc ustawić różnego rodzaju skrzynie, komody i regały.

Aranżacja kącika do zabawy

Co jednak w przypadku, gdy urządzamy kącik do zabawy w innym pomieszczeniu? Zasady są podobne. Dużą wskazówką są pasje i zainteresowania naszego dziecka. Warto pochylić się nad organizacją wielofunkcyjnego pokoju. Skrzynie, regały, komody czy półki będą pomocne w utrzymaniu porządku. Dobrze jest wydzielić oddzielny kąt wyłącznie do zabawy, co ułatwi codzienne funkcjonowanie naszego malucha. Trafionym pomysłem może być ładne ozdobienie tego miejsca. Przyjemny dla oka mural, ciekawe światełka, poduszki, pluszaki, obrazki czy plakaty pomogą wykreować klimat i z pewnością pomogą stworzyć wyjątkowe wspomnienia. Warto pamiętać, że kącik do zabawy nie musi mieścić się wyłącznie w pokoju dziecięcym. Możemy urządzić go również w salonie lub wspólnym pokoju, co pomoże wspólnie, rodzinnie spędzać czas w komfortowej atmosferze.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0