Dlaczego warto zainwestować w żaluzje drewniane?

HomeDom i wnętrza

Dlaczego warto zainwestować w żaluzje drewniane?

Drewniane żaluzje cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ są one nie tylko praktyczne, naturalne, ale także bardzo e

Ekologiczne sposoby na ocieplanie stropodachu
Zlewozmywak – jaki wybrać, by był piękną i praktyczną ozdobą kuchni?
Jak jest z ogrodzeniem siatkowym?

Drewniane żaluzje cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ są one nie tylko praktyczne, naturalne, ale także bardzo eleganckie. Stanowią bardzo dobrą ochronę przed słońcem i skutecznie oddzielają przechodniów od tego, co dzieje się w mieszkaniu. Poznaj ich rodzaje i najważniejsze zalety.

Jakie są podstawowe rodzaje żaluzji drewnianych?

Żaluzje dzieli się ze względu na grubość lamela. Biorąc pod uwagę ten parametr uwzględnia się żaluzje drewniane z lamelem o szerokości 25 mm. Są one przeznaczone do zawieszenia na ścianie lub suficie. Co więcej, może to być również rama okna. Można w tym przypadku poprowadzić boczną żyłkę w prowadnicy. Dzięki temu taką żaluzję można utrzymać bliżej szyby. Innym rodzajem są żaluzje drewniane z lamelem o szerokości 50 mm. Cechą charakterystyczną jest w tym przypadku większa masywność od poprzednich. Dlatego montowane są one bezpośrednio do okna.

Jakie wyróżnia się najważniejsze zalety żaluzji drewnianych?

Żaluzje drewniane mają bardzo wiele zalet, co przekłada się na znaczną wygodę związaną z użytkowaniem. Wprowadzają one bardzo przyjemną atmosferę i wspaniale otulają wnętrze. Cudownie komponują się z meblami drewnianymi, a także podłogami. Tworzą z nimi spójną całość. Pasują do pomieszczeń rustykalnych czy też urządzonych z uwzględnieniem stylu industrialnego. Co więcej, żaluzje drewniane są bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze.

Doskonale oddzielają pomieszczenie od światła słonecznego. Idealne dla osoby, która pragnie urządzić sobie drzemkę w ciągu dnia. Drewno jest też doskonałym materiałem chroniącym przed ciepłem, chłodem, a także akustyką pochodzącą z zewnątrz. Wspaniale izoluje pomieszczenie od tych czynników. To także cudowna ochrona przed okiem ciekawskich sąsiadów.

Z jakich materiałów produkowane są żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane wykonuje się z litego drewna, a także mieszanek różnych gatunków. Jednakże dużą popularnością wśród klientów cieszą się modele wykonane z drewna bukowego, sosnowego, lipowego czy dębowego. Co więcej, wspaniałą alternatywą dla żaluzji drewnianych są osłony bambusowe. Są one dużo lżejsze i wyróżniają się prostszym montażem. Istotne jest również to, że żaluzje z tego egzotycznego materiału nie nasiąkają tak bardzo wilgocią, jak żaluzje drewniane. Nadają się do mieszkań urządzonych w stylu orientalnym. Z pewnością wprowadzą wyjątkowy nastrój.

Żaluzje drewniane są niezwykle uniwersalne, piękne i bardzo praktyczne. Wspaniale wpasują się do każdego wnętrza i sprawią, że pomieszczenie będzie prezentowało się niezwykle elegancko. Sprawdzą się one w sypialni lub salonie. Jednak należy wstrzymać się przed instalowaniem tych osłon w łazience lub kuchni ze względu na dużą nasiąkliwość. W tych pomieszczeniach lepiej spiszą się rolety wykonane z tworzywa bambusowego. Takie żaluzje dodadzą wspaniałego uroku, wprowadzą niezapomniany klimat i atmosferę. Wspaniale komponują się z meblami drewnianymi czy podłogą. Spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającej osoby!

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0