Zapewnienie budynkom dodatkowej warstwy izolacyjnej już samo w sobie jest aktywnością zorientowaną proekologicznie. Ocieplenie ścian czy dachów powodu
Zapewnienie budynkom dodatkowej warstwy izolacyjnej już samo w sobie jest aktywnością zorientowaną proekologicznie. Ocieplenie ścian czy dachów powoduje mniejszą konieczność dogrzewania pomieszczeń zimą, chroni je także przed letnimi upałami, dzięki czemu nie ma konieczności włączania klimatyzatora. Istnieje jednak jeszcze kilka czynników, które wpływają na to, że wybrane formy docieplania stropodachów można uznać za rozwiązania chroniące środowisko.
Granulat celulozy jako ekologiczny izolator
Granulaty dzięki swoim właściwościom izolującym, a także dźwiękochłonnym są bardzo powszechnie stosowanym i cenionym surowcem do wypełniania przestrzeni dachowych. Granulat wełny jest ceniony ze względu na swoje właściwości odporności ogniowej i długowieczności. Z drugiej strony to przetworzony z makulatury granulat celulozy wydaje się rozwiązaniem bardziej ekologicznym. Granulat celulozowy w pewnym sensie pozwala dachom „oddychać” – przepuszcza parę wodną i między innymi dzięki temu utrudnia rozwój pleśni i grzybów.
Zmniejszenie zapotrzebowania na energię
Wybierając ekologiczne rozwiązania ociepleniowe zwracaj uwagę na wydajny system urządzeń instalujących warstwy izolacyjne. Maszyny wtryskujące granulaty pod ciśnieniem powinny umożliwiać równomierne rozłożenie materiału w przestrzeniach międzydachowych. Odpowiednia izolacja pozwoli Ci na zaoszczędzenie energii wykorzystywanej dotąd na ogrzewanie i klimatyzację. Nie należy zapominać także o niedocenianej dostatecznie roli zanieczyszczeń akustycznych – właściwe ocieplenie stropodachu pozwoli na pochłanianie dźwięków, zarówno tych dobiegających z otoczenia, jak i z wnętrza budynku.
Ekologiczne budownictwo staje się obecnie coraz bardziej popularne. Wykorzystywane technologie i materiały pozwalają coraz lepiej zoptymalizować zużycie energii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekologicznych formach izolacji stropodachów rzuć okiem na treści dostępne na stronie https://stropodachy.com.pl/. Możesz także nawiązać kontakt ze specjalistami w branży, którzy pomogą Ci przygotować plan ocieplenia Twojego stropodachu oraz wycenić koszt takiego przedsięwzięcia. To z pewnością znacznie ułatwi cały proces.
COMMENTS