Aby związek był trwały, ważne jest, aby ze sobą rozmawiać. Dotyczy to zarówno tego, co miłe, jak i trudne. Nie jest dobrze gdy, nie znasz i nie rozumi
Aby związek był trwały, ważne jest, aby ze sobą rozmawiać. Dotyczy to zarówno tego, co miłe, jak i trudne. Nie jest dobrze gdy, nie znasz i nie rozumiesz osoby, którą kochasz. Nie jest też dobrze czuć się w związku niepewnie. Dlatego należy być otwartym w związku i zająć się nim, gdy coś Cię martwi, przeszkadza lub denerwuje.
Nie czekaj zbyt długo.
Jeśli coś ci przeszkadza, mów o tym jak najwcześniej. Jeśli czujesz się zirytowany, zraniony lub niepewny z tego samego powodu, za każdym razem, ważne jest, aby to powiedzieć. Odkładanie rozmowy w czasie w tym przypadku nie przynosi dobrych efektów.
Jeśli tego nie rozwiążesz, być może nastrój między tobą a twoim chłopakiem pogorszy się i łatwo będziesz kłócić się o inne rzeczy. Lepiej uświadomić swojemu chłopakowi, na czym polega problem, aby miał on okazję coś z tym zrobić.
Nikt nie jest czytelnikiem umysłu.
Ważne jest, aby pamiętać, że nikt nie jest czytelnikiem umysłu. Twój chłopak prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy, że myślisz lub denerwujesz się tym, co on robi, jeśli nic nie mówisz. Dlatego nie możesz oczekiwać, że wszystko się poprawi, jeśli nic nie powiesz.
Zastanów się, co chcesz nagrać.
Zanim cokolwiek powiesz, dobrze jest przygotować się na to, co chcesz powiedzieć. Zastanów się, co czujesz, zanim się do tego zabierzesz. Jeśli tego nie zrobisz, możesz w końcu powiedzieć coś niepoprawnie lub zapomnieć o sprawach, które są istotne. Może to być powodem większej ilości kłótni lub zrani, czy zdenerwuje twoją dziewczynę. Dlatego zastanów się, na co chcesz zwrócić uwagę i w jaki sposób chcesz to powiedzieć.
Mów o wszystkim poprawnie.
Aby rozmowa była dobra i konstruktywna, ważne jest, aby rozmawiać ze sobą z szacunkiem, a nie w sposób, który może być oskarżycielski lub zły. Na przykład, jeśli dużo wiesz o zazdrości i chcesz poradzić sobie z tym, ze swoim chłopakiem, zastanów się, jak wcześniej wyrazić swoje uczucia.
Zamiast mówić „zawsze flirtujesz ze wszystkimi”, lepiej jest powiedzieć „czasami uważam, że poświęcasz innym więcej uwagi niż mi, a to sprawia, że czuję się niepewnie”. Istnieją dwa bardzo różne sposoby organizowania rozmów, które mogą znacznie się różnić.
W pierwszym przykładzie być może twój chłopak zobaczy cię jako prokuratora i pójdzie w obronę, ponieważ jest traktowany niesprawiedliwie. Jednak w drugim przypadku mówisz, jak doświadczasz sytuacji, nie oskarżając partnera o nic. Może to sprawić, że twoja dziewczyna będzie cię słuchać, zamiast zaczynać się bronić.
Niech twój chłopak zejdzie na podłogę.
Ważne jest również, aby pozwolić swojemu partnerowi mówić. Kiedy przedstawisz coś, co postrzegasz jako problem, naturalne jest, że twój chłopak zareaguje na to i wyrazi zrozumienie sytuacji.
Jesteście dwojgiem ludzi, którzy są razem w danej sytuacji, ale nie zawsze będziecie doświadczali tak samo. Dlatego ważne jest, abyś spróbował słuchać i rozumieć swojego partnera, gdy on lub ona wyjaśnia, jak sprawy wyglądają z jego, jej punktu widzenia.
Pokaż zrozumienie.
Kiedy twój chłopak mówi, dobrze jest spróbować zrozumieć, co on mówi. Chociaż możesz nie zgadzać się ze wszystkim, postaraj się wejść w sytuację i zastanów się, jak Twój partner tego doświadcza.
Bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz wysłuchany, nawet jeśli umiesz dobrze słuchać innych. Następnie w pewnym sensie dajesz dobry przykład i pokazujesz, że jesteś wystarczająco dojrzały, aby prowadzić właściwą rozmowę o tym, co jest trudne.
Co możesz zrobić?
Kiedy oboje dostaniecie to, co skrywają wasze serca i porozmawiacie o tym, jak doświadcza każdy z was sytuacji indywidualnie, ważne jest, aby zasugerować, co mogłoby poprawić relacje w waszym związku.
Jak myślisz, co ci pomogło? Co według twojego chłopaka może być dobrym rozwiązaniem? Wy dwoje jesteście tego świadomi i nigdy nie jest obowiązkiem osoby z zewnątrz, aby poprawiać wasz związek. Oboje musicie podjąć wysiłek i zaproponować sobie nawzajem zadania do wykonania, po to, aby być razem.
Poznajcie swoje granice.
Ważne jest również, abyście oboje znali się nawzajem i wiedzieli o tym, czego oczekujecie od siebie w związku. Dotyczy to zarówno tego, co jest w porządku, ale również tego, co nie jest tak dobre. Musicie sobie nawzajem postawić wymagania.
Na przykład często złym pomysłem jest robienie dużego ultimatum drugiej stronie. Oznacza to w późniejszych konsekwencjach, że na przykład poproszenie kogoś o odcięcie jakiegoś przyjaciela, hobby lub innych rzeczy rzadko jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego spróbuj rozmawiać razem i dojść do konsensusu, co zrobić, aby rozwiązać konflikt.
COMMENTS