6 wskazówek dotyczących organizowania dnia młodej mamy.

HomeKobiety

6 wskazówek dotyczących organizowania dnia młodej mamy.

Chcesz jak najlepiej wykorzystać dzień kiedy pojawia się w życiu dziecko? Bez wątpienia, życie z naszymi małymi łobuzami wymaga organizacji na co dzie

Krem na rozstępy- kiedy go używać?
Coś niepokoi Cię w twoim związku? Porozmawiaj o tym!
Ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu przeciwsłonecznego

Chcesz jak najlepiej wykorzystać dzień kiedy pojawia się w życiu dziecko? Bez wątpienia, życie z naszymi małymi łobuzami wymaga organizacji na co dzień. Odkryj 6 bardzo praktycznych wskazówek, które pomogą Ci się zorganizować, gdy będziesz mieć dzieci!

Jak większość mam, marzysz o dobrze zorganizowanym dniu w swoim rodzinnym kokonie. Jednak twoje pragnienie zachowania porządku i harmonii często spotyka się z pracowitymi dniami, w których zadania do wykonania wydają się mnożyć w nieskończoność! Prowadzenie spraw, kąpiele, sprzątanie, jedzenie na mieście, zmiana pieluch, sprzątanie domu. Lista rzeczy do zrobienia jest długa i często wydaje się nie mieć końca! Co możesz zrobić, żeby nie czuć się przytłoczony? Jak najlepiej zaplanować swoje dni, kiedy masz dzieci? Aby pomóc wszystkim mamom szukającym spokojnego życia ze swoimi maluchami prezentujemy 6 wskazówek, które pomogą Ci zorganizować się z dziećmi.

Zamów swoje artykuły spożywcze przez Internet.

Czy kiedykolwiek testowałeś hipermarkety z dziećmi? Dla niemowląt czasami wygląda to jak tor przeszkód: umieszczenie dziecka w przytulnym, przymocowanie go w samochodzie, wyjęcie dziecka z samochodu, wybór pomiędzy opcją wózka a samochodem, nosidełko dla dziecka lub przytulne zamocowane w łóżeczku, napełnianie łóżeczka i „modlenie się”, aby dziecko nie zaczęło płakać, wkładanie artykułów spożywczych do bagażnika, ponowny montaż dziecka w samochodzie. Wobec starszych dzieci wystawiasz się na kaprysy i nieustanne wymagania, które w końcu niebezpiecznie poszerzają Twoją wstępną listę zakupów! Wniosek: wybór zakupów online będzie prawdziwą ulgą dla Ciebie i Twojego budżetu!

Wcześniejsze przygotowanie butelek do nocnego karmienia.

Dziecko nie śpi jeszcze przez całą noc, a ty kumulujesz zmęczenie z powodu braku snu? Aby zminimalizować wpływ tych nocnych przebudzeń, należy pamiętać o tym, aby wszystko ustawić wieczorem, aby ułatwić karmienie butelką w nocy. W tym celu wystarczy przygotować niezbędne dawki mleka w proszku w dozowniku i napełnić butelkę (butelki) odpowiednią ilością wody. Kiedy dziecko budzi się w nocy, przygotowanie jego butelki(ów) zajmie Ci mniej czasu!

Uproszczenie posiłków.

Pomiędzy ostatnimi butelkami dziecka, urozmaiconym jedzeniem dostosowanym do starszego dziecka i posiłkami rodziców, nie wiesz co myśleć? Przestań, czas zrobić sobie przerwę od gotowania! Dlaczego nie zdecydujesz się na przerwę od czasu do czasu do gotowych do użycia formuł specjalnie zaprojektowanych dla równowagi maluchów? Oferując swojemu maluchowi gotowe do spożycia naleśniki, trochę mniej będziesz się bał słyszeć słynne pytanie zadawane mamie każdego dnia: „Co jemy?”.

Regularność w codziennych pracach domowych.

Przed przyjazdem dziecka zbierałaś w tym samym dniu wszystkie prace domowe? Z dziećmi lepiej zdecydować się na bardziej rozłożoną i regularną organizację sprzątania i prasowania. Credo zorganizowanej matki, która nie chce czuć się przytłoczona, ale marzy o czystym i gościnnym wnętrzu: „Trochę robię na co dzień”. Dzięki takiemu podejściu oszczędzasz czas i zachowujesz równowagę podczas opieki nad dzieckiem, nie wycieńczając się przy tym. Ale uważajcie, nie ma mowy o próbach uczynienia waszego domu idealnym.

Ustanowić rytuały.

„Każdy dzień jest wiecznym początkiem.” Złapany w codziennym, przeładowanym „mamą” życiu, z pewnością już się nad tym zastanawiałaś! Co by było, gdybyś wykorzystała tę rutynę do uproszczenia swojego życia? Ponieważ wszystko jest nowym początkiem, zarządzanie codziennymi zadaniami może być łatwiejsze dzięki powtarzaniu. Użyj tych rutynowych czynności, aby zaoszczędzić czas. Rozpocznij dzień bez stresu i niepotrzebnej utraty energii, przygotowując jak najwięcej rzeczy na dzień wcześniej: przygotowanie ubrań na następny dzień, rytuał kąpielowy wieczorem, aby zaoszczędzić czas rano, przygotowanie śniadania (nakrycie stołu, przygotowanie dzbanka do kawy itp.), przygotowanie torebki itp.

Zapewnienie obszaru zmian funkcjonalnych.

Istotną częścią Twojego codziennego życia jako matki, zmiana pieluchy może być znacznie łatwiejsza dzięki kilku prostym wskazówkom. Często instalowany w pokoju dziecka lub w łazience, przewijak powinien pozwalać na spokojną zmianę pieluszek. Upewnij się więc, że masz w zasięgu ręki potrzebne pieluchy i produkty higieniczne, aby nie musieć niepotrzebnie wracać tam i z powrotem. Kolejna rada: umieść w pobliżu kosz na śmieci, abyś mogła natychmiast wyrzucić tę śmierdzącą pieluchę!

To oczywiste, że codzienne życie matki jest pełne wielu wymagań! Aby utrzymać jej równowagę i jak najlepiej wykorzystać dziecko, konieczne jest więc ustanowienie minimum organizacji. Sprzątanie w małych dawkach, upraszczanie posiłków i porządku w zakupach, ustawianie rytuałów, przygotowywanie z wyprzedzeniem: proste wskazówki pomogą sprawić, że dzień z małymi blondynkami pójdzie gładko. I wreszcie: nauczyć się delegować! Wspaniała mama to również mama, która odkłada czas dla siebie, dla swoich małych przyjemności.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0