Krem na rozstępy- kiedy go używać?

HomeKobiety

Krem na rozstępy- kiedy go używać?

Krem na rozstępy to specjalistyczny produkt przeznaczony do pielęgnacji skóry, która w wyniku różnych przyczyn pęka, tworząc widoczne rozstępy. Odpowi

Coś niepokoi Cię w twoim związku? Porozmawiaj o tym!
Ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu przeciwsłonecznego
6 wskazówek dotyczących organizowania dnia młodej mamy.

Krem na rozstępy to specjalistyczny produkt przeznaczony do pielęgnacji skóry, która w wyniku różnych przyczyn pęka, tworząc widoczne rozstępy. Odpowiednie składniki mogą istotnie poprawić kondycję skóry, a jednocześnie zniwelować widoczne na skórze prążki. Ważne jest jednak prawidłowe dopasowanie produktu i stosowanie się do zaleceń producenta dotyczące jego stosowania. Na czym dokładnie polega działanie kremu i w jaki sposób go stosować?

Kremy na rozstępy – kiedy zacząć używać?

Kremy na rozstępy warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji natychmiast po pojawieniu się rozstępów, ponieważ skóra w pierwszej fazie rozwoju rozstępów najlepiej reaguje na działanie kosmetyków. Odpowiedni skład kosmetyków może szybko zredukować ich widoczność. Jak rozpoznać pierwszą fazę rozwoju rozstępów? Skóra jest wtedy zaczerwieniona, pęknięcia są czerwone, fioletowe lub różowe i swędzą.

Kosmetyki na rozstępy- jak wybrać?

Przy wyborze kosmetyków na rozstępy należy zwrócić uwagę na skład, w tym:

  • zawartość naturalnych składników aktywnych i sztucznych dodatków. Im więcej składników roślinnych tym lepiej, natomiast syntetyczne dodatki powinny być ograniczone do minimum lub w ogóle nie powinno ich być,
  • stężenie składników (kolejność występowania), a także ich właściwości,
  • konsystencję produktu (żelowa, płynna, krem).

Profesjonalne preparaty można kupić w aptekach, ale też bezpośrednio w sklepach stacjonarnych lub internetowych należących do producentów. Zakupu nie trzeba konsultować z lekarzem, ale nie dotyczy to kobiet w ciąży, które bezwzględnie powinny omówić zakup z lekarzem. Jeśli lekarz nie zauważa przeciwwskazań, krem można bezpiecznie stosować.

Krem na rozstępy – aplikacja

Krem na rozstępy należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, zwykle dwa razy dziennie. Produkt należy dokładnie wmasować w skórę aż do wchłonięcia. Intensywny masaż towarzyszący aplikacji pomoże lepiej się wchłonąć produktowi, jak i pobudzi mikrokrążenie. Na rynku dostępne są uniwersalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji całego ciała, jak i kosmetyki na rozstępy przeznaczone do biustu. Różnorodność produktu pozwala lepiej zadbać o pielęgnację skóry i wspomóc konkretne partie ciała.

Poznaj Strialys – krem na rozstępy

Krem Strialys to wyjątkowa kompozycja, która wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim za sprawą naturalnego składu produktów. Kosmetyki bazują na składnikach aktywnych pochodzenia roślinnego, co sprawia, że są delikatne dla skóry i nie wywołują podrażnień. Naturalny skład jest również odpowiedzialny za skuteczność produktów. Preparaty są przeznaczone do walki ze świeżymi rozstępami, jak i działań profilaktycznych. Strialys krem na rozstępy zawiera szereg składników aktywnych pochodzenia naturalnego, jak:
• ekstrakt z bluszczu pospolitego,
• ekstrakt z bylicy bożego drzewka,
• ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
• ekstrakt ze świecznicy groniastej,
• ekstrakt z żeń-szenia właściwego,
• ekstrakt z kociego pazura,
• proteiny jedwabiu,
• kofeina,
• Dipalmitynian hydroksyproliny.

Podsumowanie

Podsumowując, kremy na rozstępy zawdzięczają swoją skuteczność starannie skomponowanym składom. Zawierają przede wszystkim składniki aktywne pochodzenia roślinnego, które wpływają na głębokie nawilżenie skóry, a przy tym jej regenerację i odżywienie. Nie warto jednak zapominać, że oprócz odpowiedniej pielęgnacji ważną rolę odgrywa styl życia. W związku z tym w walce z rozstępami zaleca się także regularną aktywność fizyczną, zdrową dietę i optymalną ilość płynów w ciągu dnia.

FAQ

1. Co powinien zawierać dobry krem na rozstępy?
Krem powinien zawierać, między innymi żeń szeń, który pobudza procesy regeneracyjne. Ruszczyk kolczasty, który niweluje, jak i przeciwdziała rozstępom. Proteiny jedwabiu, który przyspieszają gojenie ran.
2. Jak działa krem na rozstępy?
Produkt działa kompleksowo. Silnie nawilża skórę, zapobiegając jej odwodnieniu i zmniejszają podatność na uszkodzenia. Jednocześnie wspiera włókna kolagenowe i elastynowe, a przy tym uelastycznia i napina skórę.
3. Czy krem na rozstępy jest dla osób ze skórą wrażliwą?
Tak ze względu na zawartość naturalnych składników aktywnych, które nie wywołują podrażnień skóry.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0