Czym są suplementy diety i czy warto je stosować?

HomeZdrowie

Czym są suplementy diety i czy warto je stosować?

Odpowiednia dieta bogata w minerały, witaminy i wartości odżywcze, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, poprawia kondycję, sylwetkę i

Dlaczego nie możesz schudnąć?
Profhilo, czyli molekuła młodości
Czym są paski do glukometru?

Odpowiednia dieta bogata w minerały, witaminy i wartości odżywcze, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, poprawia kondycję, sylwetkę i pozwala nam zachować zdrowie. Mikro i makroelementy, bez których nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować wpływają na nasze myślenie, samopoczucie i wygląd. Jednak co w przypadku niedoborów minerałów? Jak radzić sobie z brakującymi elementami układanki naszego ciała? Wszystkie nasze i Wasze wątpliwości rozwieją dziś nasi eksperci!

Redakcja: Co kryje się pod pojęciem stosowania diety?

Kasia: Przede wszystkim błędem w interpretacji słowa „dieta” jest fakt, że wiele osób uważa, iż jest to konkretny styl odżywiania się, który ma dać nam jakąś oczekiwaną korzyść. Czyli „jesteśmy na diecie” żeby schudnąć, albo przytyć, albo mamy jakąś dietę z uwagi na nasze schorzenia. Dieta to przede wszystkim prawidłowe odżywianie się i dostarczanie naszemu ciału wszystkiego czego ono potrzebuje zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Potrzebujemy jeść wszystko, tylko w dobrych proporcjach. Mięso, warzywa, owoce, tłuszcze, kwasy… nasz organizm potrzebuje wszystkiego.

Nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. więc z pomocą przychodzą suplementy, które stanowią uzupełnienie naszej codziennej diety, np. suplementy Forever, których głównym składnikiem jest aloes.

Redakcja: Czym są suplementy diety?

Kasia: Suplementy diety to tabletki, proszki lub  kapsułki, które dostarczają naszemu organizmowi właściwości odżywczych, ale nie w takim rozumieniu, że stajemy się po nich najedzeni. Suplementy uzupełniają niedobory witamin i minerałów lub jeszcze innych składników, których nie zapewniamy swojemu organizmowi wraz z przyjmowaniem posiłków.

Suplementy możemy też podzielić na grupy. Powstrzymują uczucie głodu, spalają tłuszcz, albo oczyszczają. Poza dostarczaniem makro i mikroelementów, każdy rodzaj suplementu odgrywa istotną rolę dla naszego organizmu.

Reakcja: Czy suplementy Forever dają gwarancję zrzucenia zbędnych kilogramów?

Kasia: Nie. Suplementy są środkiem wspomagającym, to nie są leki. Jeżeli chcesz schudnąć albo przytyć, to przede wszystkim odpowiednia dieta i aktywność fizyczna odgrywa tutaj kluczową rolę. To nie jest tak, że zażyjesz kilka kapsułek i możesz leżeć na kanapie przed telewizorem. Dieta dostarcza nam wartości odżywczych, ruch wspomaga między innymi odporność.

Redakcja: A co z aloesem?

Kasia: Aloes to naturalne dzieło sztuki. Wiele ludzi go nie docenia, bo to roślina, która rośnie na wysuszonych obszarach świata i mogłoby się wydawać, że nie ma w niej nic przydatnego, a po mimo wszystko jest to źródło między innymi wapnia, magnezu, cynku czy żelaza. Działa dobroczynnie nie tylko w postaci suplementów diety, ale także kosmetyków i tutaj na dużą uwagę zasługuje aloes firmy Forever. Forever Living wykorzystuje aloes nie tylko w suplementach, czy nektarach do picia, ale w wielu kosmetykach, które warto stosować w codziennej pielęgnacji twarzy, ciała czy włosów.

Redakcja: Dlaczego suplementy, izotoniki i kosmetyki Forever living zasługują na uwagę?

Kasia: Przede wszystkim dlatego, że ich głównym składnikiem jest aloes. Forever Living specjalizuje się w produktach aloesowych, a sam w sobie aloes to czyste zdrowie. To nie jest sklep, który wystawia produkt aloesowy obok masy innych, jakby przypadkowo. W sklepie producenta znajdziesz mnóstwo preparatów z aloesem i innymi naturalnymi składnikami. Ta naturalność i różne komponenty roślinne sprawiają, że właśnie forever kosmetyki mają wszystko czego potrzeba skórze każdego dnia. Od pielęgnacji do poprawy wyglądu cery i ciała. Warto je stosować codziennie, aby cieszyć się zadbaną skórą przez cały czas.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0