Osteoterapia. O co dokładnie chodzi?

HomeZdrowie

Osteoterapia. O co dokładnie chodzi?

Oparta na tradycyjnej medycynie chińskiej osteoterapia jest techniką opieki manualnej, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Obecnie

Leczenie blizn potrądzikowych – co powinieneś wiedzieć?
Jak wygrać walkę z cellulitem czyli ranking najlepszych preparatów w Polsce
Dlaczego nie możesz schudnąć?

Oparta na tradycyjnej medycynie chińskiej osteoterapia jest techniką opieki manualnej, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Obecnie jest on szeroko rozpowszechniony na całym świecie. Ta tradycyjna metoda polega na przywróceniu równowagi ciała i optymalizacji jego funkcjonowania. Innymi słowy, osteoterapia stymuluje zdolności organizmu do samouzdrawiania. Dzięki temu ciało stanie się bardziej odporne i zdrowsze. Bóle mięśni, stawów i kręgosłupa znikną na dobre. Oczywiście, ważne jest, aby ostrożnie wybierać praktykującego, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Musi być zarówno wykwalifikowany, jak i doświadczony. Będzie też musiał opanować wszystkie techniki osteopatyczne, zwłaszcza te najbardziej efektywne.

Techniki osteopatyczne są skuteczne w łagodzeniu bólu stawów. Rzeczywiście, jest to metoda terapeutyczna oparta na manipulacjach mięśniowych lub kostnych. Po usunięciu blokad w stawach, ciało będzie mogło funkcjonować maksymalnie. Będzie bardziej odporny na choroby. Osteopatia może być również wykorzystana do identyfikacji słabych punktów w organizmie (uraz fizyczny w ogóle). Ta metoda leczenia manualnego jest zatem środkiem zapobiegawczym w przypadku niektórych bólów mięśni i stawów. Oczywiście sportowcy mogą skonsultować się z lekarzem osteopatą, aby poprawić swoją sprawność fizyczną przed zawodami. To samo odnosi się do kobiet w ciąży, które chcą przygotować się fizycznie i psychicznie do porodu. Ale najpierw muszą uzyskać zgodę lekarza.

To normalne, że niektórzy ludzie mają pytania dotyczące przebiegu sesji osteopatii. Dla przypomnienia, osteoterapia tkankowa pozwala na wykrycie urazów sportowych i leczenie ich następstw. Co więcej, jest to wyjątkowe i przyjemne doświadczenie dostępne dla wszystkich. Dzieci powyżej 6 miesiąca życia, dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, a nawet kobiety w ciąży mogą sobie pozwolić na sesję osteoterapii. Oczywiście, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy koniecznie zasięgnąć porady lekarza. Lekarz zawsze zadaje pytania swojemu pacjentowi podczas pierwszej konsultacji. Czasami konieczne jest przedstawienie mu wyników badań lekarskich.

Po pierwszej konsultacji osteopata przystąpi do badań układu oddechowego i tkanek. Celem jest wykrycie problemów z blokowaniem systemów wytwarzania energii. Praktykujący będzie wtedy w stanie znaleźć najbardziej odpowiednie techniki, aby usunąć zaburzenia i ból. Leczenie osteopatyczne zależy zatem od stwierdzonych urazów (stawowych, mięśniowych lub kręgowych). Ogólnie rzecz biorąc, ta technika terapeutyczna jest praktykowana w ciszy. Dzięki temu pacjent będzie mógł spać do końca eksperymentu. Kiedy się obudzi, poczuje dużą różnicę i jego ciało nie będzie już takie samo. Należy zauważyć, że średni czas trwania sesji osteoterapii wynosi od 29 do 30 minut.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0