Leasing dla nowych firm – jak znaleźć najlepszą ofertę?

HomeFinanse

Leasing dla nowych firm – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Leasing to obecnie obok kredytu najpopularniejsza forma finansowania środków trwałych w przedsiębiorstwach. Ta metoda ma wiele zalet, jakie są docenia

Czym jest Krajowy Rejestr Długów?
Kilka sposobów na oszczędzanie
Jak dobrze kupić i mądrze zarządzać mieszkaniem na wynajem?

Leasing to obecnie obok kredytu najpopularniejsza forma finansowania środków trwałych w przedsiębiorstwach. Ta metoda ma wiele zalet, jakie są doceniane także przez nowych przedsiębiorców, którzy nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej, lub zależy im na pozyskaniu środków na start przy jednoczesnym minimum formalności. Co warto wiedzieć na temat leasingu na start i od czego zacząć poszukiwania najlepszej oferty?

Leasing na start dla firmy – na co można go przeznaczyć?

Przedsiębiorca zainteresowany leasingiem może w ten sposób finansować wszelkie zakupy niezbędne do prowadzenia przez niego działalności gospodarczej. Na ogół są to środki trwałe o znacznej wartości, których zakup za gotówkę z różnych względów nie wchodzi w grę. Leasing na start dla firmy najczęściej dotyczy takich produktów jak:

  • samochodowy osobowe i dostawcze
  • sprzęt biurowy i komputerowy
  • maszyny i linie produkcyjne
  • inne urządzenia niezbędne w firmie

Po zakończeniu umowy leasingowej przedsiębiorca dostaje możliwość wykupienia przedmiotu tejże umowy po preferencyjnej cenie, choć oczywiście nie ma obowiązku decydować się na ten zakup. Umowę można równe dobrze wypowiedzieć i zwrócić leasingowany przedmiot do leasingodawcy bez żadnych dodatkowych konsekwencji. Duża elastyczność, jaką daje przedsiębiorcy leasing dla nowych firm, jest dodatkowym argumentem za wybraniem tej metody finansowania wyposażenia.

Leasing dla nowych firm – gdzie go szukać?

Czy każda firma leasingowa oferuje leasing dla nowych firm? Niestety nie – dlatego znalezienie odpowiedniej oferty może wydawać się trudne, zwłaszcza niedoświadczonemu przedsiębiorcy, dla którego miałaby to być pierwsza umowa leasingowa. Aby maksymalnie uprościć sobie procedurę poszukiwania dobrego leasingodawcy, warto skorzystać z doświadczonego pośrednika, takiego jak https://clicklease.pl/. Podmiot ten proponuje swoim klientom dostęp do aż 40 wiodących ofert firm leasingowych, w tym również takich, które podejmują współpracę z nowymi przedsiębiorcami.

Jakie zalety ma oferta ClickLease? Przede wszystkim umożliwia wybór najlepszych warunków leasingu spośród wielu dostępnych możliwości. Doświadczeni doradcy firmy na podstawie informacji dostarczonych przez klienta są w stanie dobrać dla niego najlepszy produkt leasingowy, który spełni jego oczekiwania. Skorzystanie z ClickLease daje możliwość obiektywnego porównania wielu ofert, co stanowi przewagę pośrednika nad bezpośrednimi ofertami od leasingodawców.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing na start?

Leasing dla nowych firm to ogromna szansa dla początkującego przedsiębiorstwa na szybszy rozwój i poprawę konkurencyjności. A to wszystko bez nadmiernego obciążania budżetu firmy i szeregu kłopotliwych formalności. Z leasingu powinni skorzystać przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność w bardzo konkurencyjnych branżach, jak np. usługi budowlane, fotowoltaika, ubezpieczenia. Dzięki leasingowi firma może zyskać natychmiastowy dostęp do samochodów i sprzętu najwyższej jakości, które pozytywnie wpłyną na wizerunek przedsiębiorstwa, komfort pracowników i jakość wykonywanej pracy.

Warto również zwrócić uwagę na koszty leasingu, które są w wielu przypadkach niższe od tych, jakie wiążą się z kredytem. Niższe oprocentowanie leasingu to dobra informacja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są nastawieni na zapewnienie przedsiębiorstwu renomowanego wyposażenia przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów stałych, jakie nie wpłyną negatywnie na kondycję finansową firmy i pozwolą jej świadczyć usługi w konkurencyjnych cenach.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0