Pierścionek z topazem i jego bogate wariacje kolorystyczne

HomeSklepy

Pierścionek z topazem i jego bogate wariacje kolorystyczne

Wydawać by się mogło, że gdy mówimy o kamieniu szlachetnym, bo takim kamieniem jest topaz, to jak większość z nich, on także będzie kojarzył nam się z

Dywany bordowe – dywany chodnikowe
Czy rower miejski nadaje się do jazdy za miastem?
Sklep internetowy bhp – wszystko co potrzebujesz w jednym miejscu

Wydawać by się mogło, że gdy mówimy o kamieniu szlachetnym, bo takim kamieniem jest topaz, to jak większość z nich, on także będzie kojarzył nam się z jednym kolorem. Kolor ten, naturalnie mógłby przyjmować oczywiście różne odcienie, jednak odbywałoby się to wokół jednej, ściśle określonej barwy. Z topazem jednak historia maluje się trochę inaczej. Jest to wyjątkowy kamień z grupy krzemianów i tym, co go charakteryzuje, jest to, że występuje w naturze bardzo bogatej gamie barw. Może być on także bezbarwny, a każdy inny kolor będzie zależny od tego, jakie pierwiastki się w nim znalazły.

Tak więc pierścionek z topazem może mieć różne oblicza, zupełnie nieoczywiste. Taki pierścionek może mieć kryształy w kolorze żółtym, czyli są to tak zwane topazy złote. Jeśli zaś topaz jest żółty, ale dostrzec wyraźnie na nim można kolor czerwony, to do czynienia mamy już z topazem imperialnym. Brązowe zabarwienia, pojawiające się na tle żółtego będą wskazywały na to, iż jest to topaz szampański. Kamień ten może występować także w kolorze różowym, czerwonym bądź purpurowym, jeśli tylko występuje w nim dodatek chromu. Można też znaleźć topazy zielone, jednak najrzadziej występującymi i najdroższymi okazami są topazy niebieskie.

Dlaczego warto kupić pierścionek z topazem?

Przyglądając się bliżej znaczeniu topazu i jego medycznym właściwością, ciężko od zakupu jest się powstrzymać. Sam wygląd i bogata kolorystyka, a także kwestia tego, że kamień ten pięknie łączy się zarówno z białym, różowym, jak i żółtym złotem przemawiają na tak!

Skupmy się najpierw jakie działanie może mieć pierścionek z topazem, a w zasadzie to topaz w nim umieszczony. Właściwości tego kamienia są tak różne, że dopasują się w zasadzie do każdego typu ludzi. Są idealne dla osób, które mają problem w nawiązywaniu kontaktu z innymi, a także wyrażanie emocji sprawia im nie lada wyzwanie. Popadając ze skrajności w skrajność, przechodzimy do osób, których zachowanie jest zupełnie odwrotne. Mianowicie mowa tutaj, o tych, którzy tuszują swoje emocje, poprzez zagadywanie ich, bądź przykrycie ich pod zasłoną dobrego humoru. Topaz wówczas ma za zadanie wyciszyć i dopuścić do głowy, ten najważniejszy wewnętrzny głos, tę intuicję, którą powinniśmy się kierować.

Medycyna niekonwencjonalna z topazem w roli głównej?

Medycyna niekonwencjonalna istnieje od zawsze i większość z nas pewnie jakieś jej tricki zdążyła wypróbować. Nie mniej jednak uważa się, że u Pań, które noszą na przykład pierścionek z topazem, wolniej będzie przebiegał proces starzenia. Brzmi naprawdę zachęcająco!

Świetnie sprawdzi się także u tych kobiet, które cierpią na dokuczliwe migreny i uciążliwe bóle głowy, ponieważ stwierdza się, że przynosi szybką ulgę. Z kolei Panie, które mają problemy zarówno z zasypianiem, jak i z głębokim, relaksującym i regeneracyjnym snem zaczną nosić ów pierścionek z topazem, czy też inną biżuterię w tenże kamień przyozdobioną, zauważą zniknięcie problemu i poprawę jakości snu. Tak więc drogie Panie, może warto byłoby spróbować i pozbyć się niechcianych dolegliwości, a przy okazji powiększyć swoją kolekcję świecidełek?

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0