Jak wybrać grill gazowy?

HomeSklepy

Jak wybrać grill gazowy?

Dni stają się coraz dłuższe oraz cieplejsze, dlatego warto spędzić więcej czasu wraz z bliskimi na balkonie czy podwórku. Każdy z nas wie, że wszelkie

Sklep internetowy bhp – wszystko co potrzebujesz w jednym miejscu
Rodzaje rowerów – jaki najlepszy?
Dlaczego srebrne bransoletki męskie to dobry pomysł na prezent?

Dni stają się coraz dłuższe oraz cieplejsze, dlatego warto spędzić więcej czasu wraz z bliskimi na balkonie czy podwórku. Każdy z nas wie, że wszelkie spotkania staję się znacznie przyjemniejsze, kiedy serwowane są grillowane dania. Jaki grill gazowy wybrać? Na co warto zwrócić uwagę w czasie zakupów.

Jaki grill gazowy kupić?

Kiedy decydujemy się na zakup takiego urządzenia, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest liczba osób, dla których zamierzamy przygotowywać nasze dania. Kiedy mamy do czynienia z niedużą rodziną, z pewnością wystarczający będzie grill wyposażony w zaledwie jeden ruszt. W przypadku, gdy chcemy przyrządzać potrawy dla znacznie większej liczby osób, powinniśmy zakupić sprzęt, który jest wyposażony w dodatkowe elementy, na przykład drugi ruszy czy piekarnik.

Równie istotny jest sam materiał, który został użyty do produkcji danego grilla. Obudowa powinna być trwała oraz odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczna, oraz wysokie temperatury. Warto również zwrócić uwagę, aby palniki wykonane były ze stali nierdzewnej. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na łatwiejszą kontrolę temperatury oraz bezpieczniejszy przepływ gazu. Jeśli chodzi o ruszt, to najbardziej polecanymi materiałami jest stal nierdzewna oraz żeliwo.

Nie możemy także zapomnieć o liczbie palników, szafce czy uchwytów. To właśnie one są odpowiedzialne za komfort grillowania, który jest przecież niezwykle ważny. Warto również wspomnieć o rodzaju rusztu. Wraz z jego waga rośnie długość trzymania ciepła. Nie bez znaczenia jest także odległość pomiędzy poszczególnymi żeberkami. Oczywiście im jest mniejsza, tym lepiej. W przeciwnym razie w czasie grillowania niektóre potrawy mogą po prostu spaść nam z rusztu.

Warto również wspomnieć o tak zwanych aromatyzerach. To właśnie one decydują o zapachu oraz smaku grillowanych potraw. Występują w formie pofałdowanych blaszek oraz są umiejscowione między rusztem a palnikami. Im większa ilość przestrzeni znajduje się pod rusztem, tym przyrządzone potrawy będą charakteryzowały się mocniejszym smakiem.

Jak wybrać grill gazowy?

W czasie zakupu grilla gazowego powinniśmy sprawdzić, jakimi dodatkowymi funkcjami, może się on pochwalić. To właśnie te detale sprawiają, że konkretny produkt w stu procentach sprosta naszym oczekiwaniom. Na co warto zwrócić uwagę?

  • System PTS. To jego zadaniem jest sprawienie, aby ruszt nagrzewał się w pełni równomiernie. Jest to niezwykle przydatna funkcja, gdyż pozwala nam na jednoczesne serwowanie naszych potraw;
  • System odprowadzania tłuszczu. Dzięki niemu nie doświadczymy nieprzyjemnego zapachu oraz szkodliwych dla nas substancji;
  • Termometr w pokrywie. Pozwala nam na bezproblemowe kontrolowanie temperatury w środku grilla;
  • Boczny palnik. To za jego sprawą możemy przygotować potrawy, których przyrządzenie na grillu jest niemożliwe;
  • Możliwość rozpalenia zapalniczką lub zapałką. Wszystkie grille gazowe są odpalane elektrycznie, jednak w przypadku awarii zapalarki, warto mieć alternatywę, która nie zakończy przedwcześnie przyjęcia;
  • Boczne blaty. Możemy je wykorzystać, jako krajalnicę do warzyw czy mięs oraz pozostałych dodatków;
  • Wieszaki na akcesoria. Pozwolą nam zachować porządek, a wszelkie niezbędne przybory zawsze będą miały swoje miejsce.

Jaką moc wybrać?

Kiedy wybieramy grill gazowy, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na jego moc, a także osiągane temperatury. Na rynku możemy spotkać się ze sprzętami, których palniki łącznie osiągają moc wynoszącą od 7,8 kW do nawet 10,5 kW. Pozwalają nam one na bardzo proste oraz szybkie przygotowywanie wszelkich potraw. Jeśli chodzi o temperaturę, to w pełni wystarczający będzie 180-stopniowy zakres temperatur.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0