Jak wygrać walkę z cellulitem czyli ranking najlepszych preparatów w Polsce

HomeZdrowie

Jak wygrać walkę z cellulitem czyli ranking najlepszych preparatów w Polsce

Zima to okres, kiedy przybieramy na wadze. Większe zapasy tłuszczu mają wspomóc ogrzanie organizmu. Niestety po zimie ciężko jest wrócić do formy i do

Czym są paski do glukometru?
Hepaslimin
Dlaczego nie możesz schudnąć?

Zima to okres, kiedy przybieramy na wadze. Większe zapasy tłuszczu mają wspomóc ogrzanie organizmu. Niestety po zimie ciężko jest wrócić do formy i do letniej sylwetki. Wraz z wiosną kobiety zaczynają zwracać większą uwagę na swój wygląd. Odzież, która odkrywa więcej ciała, zdradza niedoskonałości. Jest bowiem coś, co spędza sen z powiek wielu kobietom. Mowa o cellulicie. Inaczej słynna pomarańczowa skórka sprawia, że krótkie spódniczki lądują w szafie a nieodłącznym dodatkiem do kostiumów kąpielowych stają się parea. Czy tak naprawdę musi być? Jak skutecznie pozbyć się cellulitu raz na zawsze?

Czym jest cellulit?

Cellulit pojawia się nie tylko na pośladkach i udach ale też na brzuchu i przedramionach. Czym tak naprawdę jest? Pomarańczowa skórka jest wynikiem nierównomiernego rozłożenia podskórnej tkanki tłuszczowej. Często ma to związek z podwyższonym poziomem estrogenu w organizmie, ale też zbyt wysoką masą ciała oraz gromadzeniem się pod skórą toksyn, powstających w wyniku zaburzonego przebiegu procesów przemiany materii. Ze względu na sposób powstania można wyróżnić trzy rodzaje:

  • Cellulit wodny – często pojawia się u szczupłych kobiet które nie są aktywne fizycznie lub też mają zaburzona gospodarkę hormonalną. W organizmie zatrzymuje się woda, która gromadzi się w tkance podskórnej powodując cellulit.
  • Cellulit tłuszczowy – wiąże się z szybkim przyrostem masy ciała. Występuje najczęściej i jest widoczny gołym okiem.
  • Cellulit cyrkulacyjny – to najgroźniejsza forma pomarańczowej skórki i najtrudniejsza do zwalczenia. W tym wypadku winne są włókna kolagenowe o nieprawidłowej strukturze, które uniemożliwiają prawidłowe krążenie krwi, powodując niedotlenienie komórek.

Skoro już wiemy co powoduje cellulit, to zwalczenie jego powinno być łatwe. Jak więc skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się skórki pomarańczowej?

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu raz na zawsze koniecznie zmień swoją dietę. Zrezygnuj z fastfoodów, smażonych potraw oraz słonych przekąsek a już na pewno ze słodyczy. Tłuste ryby, szparagi, brokuły oraz grejpfruty, cytryny i pomarańcze będą od dziś Twoimi sprzymierzeńcami w walce o gładką i jędrną skórę. Dodatkowo aktywność fizyczna i picie wody z pewnością wspomogą Twoją dietę. Ale czy można zrobić coś więcej?

Jak wspomóc walkę z cellulitem?

Twoje starania o piękne ciało bez cellulitu możesz jeszcze dodatkowo wesprzeć tabletkami na cellulit. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, pamiętaj, aby wybierać jedynie te produkty, których skład jest naturalny i nie spowoduje żadnych skutków ubocznych. Jeśli nie wiesz jakiego wyboru dokonać, wejdź na https://medsense.pl/tabletki-na-cellulit-ranking/ i sprawdź ranking najlepszych preparatów na cellulit dostępnych w Polsce. Z rankingiem medsense.pl możesz mieć pewność, że Twój wybór będzie strzałem w dziesiątkę i będziesz mieć zawsze pod kontrolą swoje ciało.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0