Czwórka najlepszych polskich bramkarzy

HomeChillout

Czwórka najlepszych polskich bramkarzy

Obecne powołania selekcjonera reprezentacji Polski — Czesława Michniewicza — na pozycję bramkarza wzbudzają gorącą dyskusję pośród kibicami kadry naro

Jakie sporty cieszą się największą popularnością w skali światowej?
Regionalizm i regionalizacja w definicja. Wybrane problemy teoretyczne.
6 sposobów na lepszy trening

Obecne powołania selekcjonera reprezentacji Polski — Czesława Michniewicza — na pozycję bramkarza wzbudzają gorącą dyskusję pośród kibicami kadry narodowej. Ostatnie powołania — o ile w przypadku dwóch pierwszych wyborów — nie zaskakują, ale pozostałych dwóch młodych bramkarzy — mowa tu o Bartku Drągowskim i Kamilu Grabarze — stawiają pytanie — czy Rafał Gikiewicz nie mieści się do czwórki najlepszych polskich bramkarzy?

Temat Gikiewicza powraca regularnie przy ostatnich zmianach selekcjonerów. Zarówno Jerzy Brzęczek jak Paulo Sousa i aktualnie Czesław Michniewicz byli regularnie pytani przez dziennikarzy o potencjalne powołanie „Gikiego” do kadry narodowej.
Faktycznie, forma, jaką w ostatnich sezonach prezentuje Rafał Gikiewicz czyni go jednym z najlepszych — o ile nie najlepszym bramkarzem Bundesligi ostatnich lat. Warto zauważyć, że nawet sam Manuel Neuer — pierwszy bramkarz reprezentacji Niemiec — przyznał Gikiewiczowi, że to właśnie Rafał był najlepszym bramkarzem ostatniego sezonu Bundesligi.

Numer jeden — Wojciech Szczęsny

Grający w Juventusie Wojciech Szczęsny to absolutny pierwszy wybór selekcjonera reprezentacji Polski, a jego pozycja jest całkowicie bezpieczna i niezachwiana. Chociaż Wojtek często zawodził w kadrze — szczególnie na dużych imprezach — nie zmienia to faktu, że jest on najwyżej cenionym polskim golkiperem i traktowanie go jako pierwszego wyboru jest absolutnie zrozumiałe. Chociaż Rafał Gikiewicz dorównuje liczbami Wojtkowi — nie jest nawet numerem dwa, jeśli chodzi o polskich bramkarzy w perspektywie kibiców i ekspertów piłkarskich w naszym kraju.

Numer dwa — Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski jest we Włoszech znany jako jeden z najlepszych bramkarzy w lidze ostatniej dekady. Jego heroiczne interwencje podczas gry w Empoli uczyniły go filarem między słupkami i wiele włoskich klubów starało się pozyskać go w swoje szeregi. Aktualnie jest on golkiperem klubu AS Roma, gdzie wraz z Nicolą Zalewskim reprezentują polską siłę piłkarską na boiskach Serie A. Łukasz bardzo dobrze pokazał się w kadrze narodowej i jest murowanym zmiennikiem Wojtka Szczęsnego na nadchodzący turniej w Katarze.

Numer trzy — Rafał Gikiewicz

Pomijając powołania kadrowe, Rafał Gikiewicz prezentuje w ostatnich miesiącach niesamowicie wysoką formę bramkarską i przyczynia się do bardzo dobrego indeksu punktowego FC Augsburg. Chociaż ma już swoje lata, wydaje się, że to właśnie teraz przypada szczyt jego formy. Dla samego bramkarza krzywdzące jest, że nie otrzymuje on powołań od selekcjonerów reprezentacji Polski, jednak wiodącym czynnikiem jest tutaj wiek. Tak czy siak, w obecnym sezonie jest zdecydowanie zasłużonym członkiem najlepszej czwórki polskich bramkarzy

Numer cztery — Drągowski lub Grabara

Obaj młodzi bramkarze zasługują na pozycję numer cztery w tym zestawieniu. Chociaż „Giki” jest zmuszony ustąpić im miejsca w perspektywie kadry narodowej — wynika to raczej z kwestii stricte personalnych. Patrząc na liczby i statystykę Drągowski i Grabara mają przed sobą wiele lat i sporo do udowodnienia, jednak Gikiewicz zdecydowanie wyprzedza ich swoimi osiągnieciami w perspektywie statystyk i prezencji między słupkami.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: nowytarg24.tv.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0