Dlaczego nie możesz schudnąć?

HomeZdrowie

Dlaczego nie możesz schudnąć?

Masz wrażenie, że dosłownie całe swoje życie jesteś na diecie, a wciąż nie możesz powiedzieć, by twoja sylwetka była idealna, a wręcz daleko jej jeszc

Piersi a test ołówka
Czym są paski do glukometru?
Trening cardio. Trening idealny!

Masz wrażenie, że dosłownie całe swoje życie jesteś na diecie, a wciąż nie możesz powiedzieć, by twoja sylwetka była idealna, a wręcz daleko jej jeszcze do stanu doskonałości?

W takim razie to twoje zdrowe odchudzanie wcale nie jest takie zdrowe, jak ci się wydaje.

Niemożność schudnięcia nie musi wcale wynikać z niedostatecznej ilości ćwiczeń czy kiepskiej diety.

Przyczyny braku spadku masy ciała

Istnieją też inne powody, przez które ludzie nie potrafią gubić zbędnych kilogramów. Oto te, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę. (Źródło: https://doktorfit.edu.pl/dlaczego-nie-moge-schudnac/)

Brak dostatecznej ilości snu

Jedną z przyczyn kiepskich efektów odchudzania bywa… brak dostatecznej ilości snu. A regeneracja jest tak samo ważna, a może i nawet ważniejsza od ćwiczeń.

Nie ma sensu trenować w późnych godzinach wieczornych kosztem długości bądź jakości snu.

Jeżeli bez przerwy zdarza ci się nie dosypiać, według badań jesteś kilkukrotnie bardziej narażona na nadwagę czy otyłość i możesz tyć z powodu braku wypoczynku nawet kilogram na tydzień.

Nieodpowiednio zregenerowany organizm spowalnia wszystkie swoje funkcje.

Gdy nie śpisz, metabolizm wyraźnie zwalnia i po prostu nie jesteś w stanie chudnąć, nawet na bardzo niskokalorycznej diecie.

Stres wrogiem odchudzania

Inną przyczyną jest stres. Zwłaszcza ten, który utrzymuje się przez dłuższy czas.

Zdrowe odchudzanie jest niemożliwe, jeżeli żyjesz w ciągłym napięciu i bez przerwy zmagasz się z targającymi tobą negatywnymi emocjami. Stres może działać na ludzi w różnoraki sposób.

U niektórych doprowadza do chudnięcia, jednakże jest to wyjątek od reguły, bo przeważnie takie zwykłe codzienne stresy są zajadane różnego rodzaju przysmakami. Szczególnie duży problem mają z tym kobiety.

To one są zazwyczaj skłonne do sięgnięcia po tabliczkę mlecznej czekolady w momencie odczucia pogorszonego samopoczucia.

Odstaw alkohol

Ostatnia rzecz, na którą powinnaś uważać, to alkohol.

Niby nie ma nic złego w sporadycznym spożyciu lampki czerwonego wina do kolacji, ale jeśli tej aktywności oddajesz się zbyt często, świadomie pogarszasz swój wygląd, zdrowie i sylwetkę.

Zdrowe odchudzanie powinno ograniczać napoje wysokoprocentowe do minimum. Im rzadziej będziesz je pić, tym lepiej.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0