Rodzaje rowerów – jaki najlepszy?

HomeSklepy

Rodzaje rowerów – jaki najlepszy?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki rower będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na to, że dużo zależy od naszych indywidualnych

Kask motocyklowy: jak wybrać idealny model dla siebie?
Kosze prezentowe dla firm – co wybrać i gdzie je zamówić?
Kompleksowy przewodnik dla początkujących: Jak zacząć nurkowanie i jaki sprzęt wybrać

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki rower będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na to, że dużo zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Powinniśmy dokonać wyboru w zależności od tego, po jakich drogach chcemy się poruszać, ponadto rower powinien być dostosowany do nas, czyli do naszego wzrostu, płci, masy ciała. Tylko odpowiednie dopasowanie jednośladu sprawi, że jazda będzie przyjemna i wygodna. Jaki rower kupić?

Jakie są rodzaje rowerów?

Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyborem roweru, z pewnością bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego? Bo wybór rowerów jest ogromny, a jeśli ktoś nie zna się na jednośladach, będzie miał równie ogromny problem, aby dobrać właściwy. Obecnie królują rowery miejskie i jest to bez wątpienia bardzo dobry środek transportu, jeśli chcemy poruszać się po mieście. Rower miejski powinien być lekki, zwrotny oraz wygodny w użytkowaniu, poza tym nie może zajmować zbyt wiele miejsca.

Drugim najpopularniejszym rodzajem roweru jest model górski, czyli rower przeznaczony do jazdy w terenie poza drogami asfaltowymi. Tego typu jednoślad idealnie sprawdzi się na drogach leśnych i polnych. To idealne rozwiązanie w przypadku jazdy w ekstremalnych warunkach, gdyż zastosowane amortyzatory i szerokie opony z odpowiednim bieżnikiem, zapewniają płynną jazdę, nawet po dużych nierównościach i wybojach. Wśród rowerów górskich można wyróżnić także kilka podgrup, do których zalicza się między innymi rower ATB, XC, Enduro, Freeride, DH, Trail.

Kolejny rodzaj roweru to model szosowy dedykowany szybkiej jeździe po równych nawierzchniach. Taki jednoślad jest wykorzystywany do treningów, może brać udział także w wyścigach rowerowych. Posiada wąskie, gładkie opony i charakterystyczną zgiętą kierownicę zwaną barankiem.

Osobną kategorią stanowią również rowery turystyczne, czyli przeznaczone do dalekich, długich podróży. Taki rodzaj roweru nadaje się do jazdy na różnego rodzaju powierzchniach, gdyż jest zaopatrzony w koła 28′, na wyposażeniu mają także amortyzatory oraz bagażnik.

Jaki rower wybrać?

Różnorodne rodzaje rowerów sprawiają, że bez problemu można dostosować je do rodzaju aktywności, jaką planujemy wykonywać. Gdy wybieramy się w dłuższą podróż, idealnie sprawdzić się model turystyczny, do jeżdżenia po mieście doskonale spisze się rower miejski, trenować lub ścigać się można na rowerze szosowym, natomiast rower górski będzie świetnym wyborem w przypadku podróży po nierównych, nieutwardzanych drogach.

Najważniejsze, aby rower był dopasowany do rodzaju nawierzchni oraz do jego użytkownika, tylko wtedy można czerpać przyjemność z jazdy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0