Najlepsze sposoby na optyczne powiększenie wnętrza!

HomeDom i wnętrza

Najlepsze sposoby na optyczne powiększenie wnętrza!

Urządzając niewielkie mieszkanie czy dom zależy nam na tym, aby w jak największym stopniu podkreślić jego atuty. Dla wielu problemem może być jednak

Ciekawe pomysły na podwórkowe patio.
Jak podłączyć kinkiet do instalacji elektrycznej? Poradnik krok po kroku
Budujemy dom: jak zaprojektować łazienkę idealną

Urządzając niewielkie mieszkanie czy dom zależy nam na tym, aby w jak największym stopniu podkreślić jego atuty. Dla wielu problemem może być jednak niewielki metraż poszczególnych pomieszczeń. Na szczęście, istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, aby optycznie powiększyć każdą przestrzeń. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie konkretnie rozwiązania warto zastosować!

Nie każdy może pozwolić sobie na wynajęcie lub zakup dużej nieruchomości. Coraz popularniejsze, szczególnie w większych miastach, są wszelkiego typu kawalerki czy mikroapartamenty. Aranżując takie mieszkanie, można jednak zastosować kilka sztuczek, które sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się o wiele większa, co wpłynie na nasz komfort i ogólne odczucia.

Jasne kolory i lustra w pomieszczeniach

Do tego, że za pomocą odpowiednich zabiegów designerskich możemy odmienić każde wnętrze, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jednym z najlepszych sposobów na to, aby optycznie powiększyć pomieszczenie jest użycie jasnych barw. Mowa tutaj przede wszystkim o kolorystyce ścian oraz sufitów, ale również wszelkiego rodzaju dodatków i ozdób. Ciekawym wizualnie zabiegiem jest wykorzystanie głównie bieli, odcieni szarości, beżu czy pasteli, a jednocześnie wprowadzenie do wnętrza – na zasadzie kontrastu – mocniejszych akcentów kolorystycznych, np. czerwieni, żółci czy zieleni. Oprócz tego, wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe, zastosujmy lustra, która automatycznie nadadzą wnętrzu głębi.

Właściwe oświetlenie to podstawa

W kontekście luster i kolorów nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, które może zdziałać cuda, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby pomieszczenia wydawały się przestronniejsze. Warto zadbać więc zarówno o oświetlenie główne, ale też funkcyjne i dekoracyjne, w tym punktowe, które powinno doświetlać wnęki i wszelkie zakamarki. Dzięki temu wnętrze będzie w pełni oświetlone, nabierze lekkości i będzie sprawiać wrażenie o wiele większego, niż jest w rzeczywistości. Przydatnym zabiegiem może okazać się też wpuszczenie do środka jak największej ilości naturalnego światła. W tym przypadku wskazane jest pozbycie się firan czy zasłon, co także może optycznie powiększyć pomieszczenie. W zamian zamontujmy lekkie, np. bambusowe lub materiałowe żaluzje, które zapewnią nam prywatność.  

Fototapety i lamele 3D

Bardzo ważne w niewielkiej przestrzeni jest też to, aby w umiejętny sposób zagospodarować każdy fragment mieszkania czy domu. Dotyczy to zarówno zabudowy meblowej, ale też licznych ozdób czy dekoracji. Elementem, który łączy w sobie nowoczesne i ponadczasowe podejście do designu oraz właściwości praktyczne są wszelkiego typu lamele ścienne, w tym panele akustyczne, które potrafią wygłuszyć wnętrze. Jeśli dodatkowo zależy nam natomiast na optycznym powiększeniu przestrzeni powinniśmy zdecydować się na panele 3D, które pasują tak naprawdę do każdego pomieszczenia. Można ułożyć je na ścianie lub jej fragmencie w pionowe, jak i poziome linie, a nawet stworzyć unikalny wzór geometryczny.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0