HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Podwójny wernisaż w dniu 8 sierpnia

8 sierpnia o godz. 19.30 przy ul. Krupówki 4a otwarte zostaną dwie ciekawe wystawy. Pierwsza to projekt etnograficzno-podróżniczy, który w ramach obchodów  Roku Oskara Kolberga ma przypomnieć i przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naukowe tego zasłużonego etnografa, folklorysty i kompozytora. Druga, nosząca tytuł „Festiwal okiem młodych”, to prezentacja twórczości  młodzieży z  Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.W związku z przypadającymi na rok 2014 obchodami Roku Oskara Kolberga Biuro Promocji Zakopanego w partnerstwie z portalem internetowym Etnosystem.pl przygotowało wystawę. Ma ona na celu odświeżenie informacji zgromadzonych przez Oskara Kolbegra w tomach pracy "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce". Projekt "Śladami Kolberga" ma nie tylko przypomnieć i przybliżyć wielotomowe dzieło, ale także przedstawić walory turystyczne regionów, których dotyczą prace polskiego etnografa.

Wystawa prac młodzieży z „Kenara” to z kolei zachęta do rozpoczęcia przygody z folklorem, kulturą góralską, do odkrywania swoich korzeni, a także możliwość pogłębiania wiedzy na temat bogactwa kultury podhalańskiej.

Wystawy prezentowane będą od 8 do 30 sierpnia w godz. 10.00 - 18.00  (z wyjątkiem poniedziałków oraz 10 i 17 sierpnia). Serdecznie zapraszamy!

 

« Powrót

Rys. Pulina Bobak, kl. 3 LP
« Powrót
(1-1)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019