HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Polskie zespoły zakwalifikowane na Festiwal

Polskę na 46. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem reprezentować będą zespoły; „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej, „Wierchy” z Milówki, „Lachy” z Nowego Sącza oraz jako zespół rezerwowy „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej.
 
 


Zostały one wybrane spośród laureatów Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu, odbywającego się w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Wzięły w nim udział 24 zespoły z różnych regionów, które rywalizowały o Złote, Srebrne i Brązowe Żywieckie Serca.
 
Zespół Regionalny z Lipnicy Wielkiej "Lipniczanie" zdobył „Srebrne Żywieckie Serce” za program „Na Jendrzeja w chacie”, Zespół Pieśni i Tańca „Wierchy” im. Józefa Szczotki z Milówki zdobył „Brązowe Żywieckie Serce” za program „Na świentego Scepona”. Natomiast Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Lachy" z Nowego Sącza został  wyróżniony przez jury za prezentację zgodną z tradycją tańców lachowskich. Z kolei Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Białcanie" z Białki Tatrzańskiej wyróżniono  za archaiczny śpiew starościn i pytocy w obrzędzie weselnym.
 
 
Na zdjęciu "Lachy" z Nowego Sącza - źródło: lachy.pl
« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019