HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMIN
AKTUALNOŚCIJURYPATRONATZESPOŁYPROGRAMDLA MEDIÓWDLA SPONSORÓWTV FESTIWALOWA

Jubileuszowy Konkurs Festiwalowy. Rozstrzygnięcie szóstej części

Ostatnia część konkursu dotyczącego historii Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem została rozstrzygnięta. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania oraz uzasadnieniu chęci uczestnictwa w Festiwalu. Oceniana była jego oryginalność i pomysłowość. Panie Ewa Nowak z Węgierskiej Górki oraz Danuta Baliczek ze Spytkowic w nagrodę otrzymują podwójne zaproszenie na koncert jubileuszowy z udziałem Hanki Rybki, który odbędzie się 29 sierpnia w namiocie festiwalowym.


Prawidłowe odpowiedzi na pytania:

1.      Spotkanie górali z terenu polskich Karpat pod nazwą "Święto Gór" po raz pierwszy miało odbyć się w 1934r. w Zakopanem. Niestety ogromna powódź pokrzyżowała plany. Zorganizowano je rok później 4 sierpnia 1935r. Dwa lata później impreza przemianowana na "Tydzień Gór" odbyła się w Wiśle.

2.      Autorem pierwszego regulaminu konkursowego i zarazem wieloletnim przewodniczącym zakopiańskiego jury był etnograf  Roman Reinfussa.

 
Publikujemy także jedną ze zwycięskich odpowiedzi na trzecie pytanie: Jakie wydarzenia podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich podobają Ci się szczególnie?
Podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich wszystkie wydarzenia zasługują na podziw i wielki ukłon dla autorów i wykonawców. Szczególną uwagę poświęcam zespołom zagranicznym. To wspaniała okazja, by osobiście zetknąć się z egzotyką innych, nieraz bardzo odległych krajów i kultur. Wspaniale  jest też oglądać korowód ulicami Zakopanego na rozpoczęcie Festiwalu. Także wioska festiwalowa, gdzie w plenerze odbywają się integrujące publiczność z artystami Dni Narodowe z degustacją potraw regionalnych oraz wspólną nauką tańca i śpiewu, a także ogniska, projekcje filmów, czy też plenerowe warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci, jest  interesującym miejscem.
« Powrót

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019