HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
REGULAMINNAGRODYDO POBRANIA
AKTUALNOŚCIPROGRAMZESPOŁYJURYGOSPODARZ FESTIWALUIMPREZY TOWARZYSZĄCEPATRONATBILETYGAZETKA FESTIWALOWA

XLII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej AD 2013

Burmistrz Miasta Zakopane ogłasza XLII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej AD 2013...


Termin 45. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2013

Jubileuszowy 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbędzie się w dniach 23-30 sierpnia 2013.
Serdecznie zapraszamy zespoły folklorystyczne z regionów górskich do przesyłania zgłoszeń na adres mailowy Biura Organizacji Festiwalu: office@mffzg.plPodsumowanie warsztatów folklorystycznych 2012

W ramach ubiegłorocznego 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbyły się warsztaty folklorystyczne pt. „Kultura ludowa Podhala”, cykl trzech spotkań w terminie 24 sierpnia - 12 października 2012...


Zakończenie warsztatów folklorystycznych „Kultura ludowa Podhala”

Szanowni Państwo,
zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Biuro Promocji Zakopanego zaprasza na spotkanie kończące cykl warsztatów folklorystycznych „Kultura ludowa Podhala” zainaugurowanych podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem...


Warsztaty folklorystyczne „Kultura ludowa Podhala” część III

Biuro Promocji Zakopanego zaprasza na trzecie spotkanie w ramach warsztatów folklorystycznych „Kultura ludowa Podhala”, zainaugurowanych podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich 2012...


„Kultura ludowa Podhala” na warsztatach folklorystycznych

W sali obrad zakopiańskiego Urzędu Miasta odbyło się drugie spotkanie w ramach warsztatów folklorystycznych rozpoczętych podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.Tym razem zajęcia poprowadziła dr Anna Mlekodaj, dr Stanisława Trebunia-Staszel oraz Józef Pitoń i Bartłomiej Koszarek, którzy także promowali najnowsze książki napisane gwarą...


Warsztaty folklorystyczne „Kultura ludowa Podhala” część II

Biuro Promocji Zakopanego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach warsztatów folklorystycznych „Kultura ludowa Podhala”, zainaugurowanych podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 14 września, w Urzędzie Miasta Zakopane, przy ul. Kościuszki 13, sala obrad, godz. 16:30...


Ciupagi, wyróżnienia i nagrody przyznane!

Znamy zwycięzców 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem
W piątek festiwalowe Jury ogłosiło swój werdykt. Zwycięskie zespoły zostaną nagrodzone podczas koncertu finałowego, podczas którego po raz ostatni zaprezentują się publiczności. Najlepsi z Zakopanego wyjadą z Brązowymi, Srebrnymi i Złotymi  Ciupagami.


Wystawa fotograficzna "Zatrzymać wspomnienia..." Jacka Kubieny

W środę wieczorem w wiosce festiwalowej otwarta została wystawa zdjęć Jacka Kubieny. Plenerowa ekspozycja przywołuje wspomniena z poprzednich edycji Festiwalu.


Muzyka Łuku Karpat i „Čači Vorba”

W czwartek wieczorem festiwalowa publiczność mogła uczestniczyć w wyjątkowy wydarzeniu, jakim co roku jest koncert muzyczna wędrówka karpackim szlakiem. Zabrzmiały melodie z Podhala, Spisza, spod Babiej Góry, ze Słowacji i Siedmiogrodu. Podczas wspólnego muzykowania zabrzmiały nuty, które łączą cały region Karpat...


Dzień Górali Polskich

Podczas ostatniego Dnia Narodowego zaprezentowały się wszystkie zespoły góralskie z Polski. Publiczność miała okazję nauczyć się ludowych tańców i śpiewów, skosztować góralskiej kwaśnicy i moskoli, a nawet podglądnąć bacę
na szałasie.


Otwarte pracownie podhalańskich artystów

Jak co roku, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich artyści podhalańscy, jak również niektóre muzea i galerie udostępniły bezpłatnie swoje placówki dla zwiedzających.


Zmagania o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich to nie tylko wspaniałe święto folkloru, ale także konkursowa rywalizacja o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi. Amatorskie zespoły folklorystyczne z całego świata prezentują swój dorobek w dziedzinie muzyki, pieśni, tańca, obrzędu i zwyczaju, uwzględniając bogactwo tradycyjnej kultury i twórczości ludowej z różnych regionów górskich. Oceniane są przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem dr Urszuli Janickiej-Krzywdy.


Zbyrkadła i wyróżnienia rozdane

W wiosce festiwalowej rozdano nagrody w Konkursie Kapel, Śpiewaków
i Instrumentalistów Ludowych. W zmaganiach uczestniczyły dwadzieścia dwie kapele, trzynastu instrumentalistów, sześciu śpiewaków ludowych i czternaście grup śpiewaczych.


Wystawa Owczarków Podhalańskich

Owczarek podhalański to wizytówka zakopiańskiego oddziału Związku Kynologicznego – organizatora wystawy, która jest najwyższej rangi imprezą w tej rasie.
W tym roku, jak zwykle, była ona dużą atrakcją nie tylko dla miłośników tej wspaniałej rasy, ale także dla festiwalowej publiczności. Piękne owczarki przemaszerowały także w festiwalowym korowodzie.


Warsztaty folklorystyczne i naukowa debata

W tym roku 44. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem towarzyszyły warsztaty folklorystyczne oraz debata naukowa pt. „Niematerialne dziedzictwo polskich Karpat”.


Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego

W wiosce festiwalowej przez cały czas trwania Festiwalu odbywa się Kiermasz Sztuki Ludowej
i Rzemiosła Artystycznego.


Wybieramy najpiękniejszą góralkę świata i najlepszy zespół góralski

Biuro Promocji Zakopanego wraz z „Gazetą Krakowską”, która patronuje 44. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, zapraszają do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą góralkę świata 2012” i „Najlepszy zespół” – faworyta publiczności.


Zapraszamy na transmisje internetowe koncertów

Zapraszamy do oglądania codziennych internetowych transmisji koncertów w ramach 44. MFFZG.  Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 - transmitujemy koncerty konkursowe i od godz. 20.30 koncerty towarzyszące. W piątek zapraszamy na transmisję koncertu finałowego o godz. 17.00.


Barwny Korowód na Krupówkach i inauguracja Festiwalu

W niedzielę Krupówkami przeszedł barwny i roztańczony korowód, który co roku jest znakiem dla mieszkańców i turystów, że w Zakopanem rozpoczyna się wielkie święto folkloru.


Usynowienie pieśni „Góralu, czy ci nie żal?”

W ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w obecności władz Zakopanego i Podhala, gości festiwalu oraz licznie zgromadzonej publiczności nastąpiło uroczyste usynowienie popularnej ceperskiej pieśni "Góralu, czy ci nie żal?”.


Festiwal na szczycie Kasprowego Wierchu

W niedzielę rano delegacje zespołów biorących udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich zaprezentowały się na Kasprowym Wierchu. Ich krótki koncert był wielką niespodzianką dla turystów, którzy chętnie fotografowali się na tle barwnego korowodu. Na jednym z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Tatr Polskich, górali ze świata,  przywitał burmistrz Zakopanego Janusz Majcher oraz wiceburmistrz Mariusz Koperski.


W Wiosce Festiwalowej wystąpili mali górale

Na scenie plenerowej 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem zaprezentowali się najmłodsi laureaci III Tatrzańskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych o Złote Kierpce.


Zakopower z owacjami na stojąco

Gwiazdą tegorocznego koncertu muzyki folkowej odbywającego się w ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich był Zespół Zakopower, który zgromadził pod festiwalowym namiotem tłum publiczności. Zespół wykonał swoje największe przeboje m.in. z ostatniej płyty zatytułowanej „Boso”. Oczywiście nie zabrakło bisów.


Małopolski Piknik Europejski

Na Dolnej Równi Krupowej trwa Małopolski Piknik Europejski, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Małopolskiego. Piknik jest imprezą towarzyszącą Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich.


Mistrzostwa Podhala w Powożeniu

„Fiakrem Roku” tegorocznych zmagań sportowych Mistrzostw Podhala w Powożeniu został  Stanisław Świder z Zakopanego. Impreza odbyła się w ramach trwającego 44. Międzynarodowego Festiwalu folkloru Ziem Górskich.
Mistrzostwach górali w powożeniu, rozegrane na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, podziwiała licznie zgromadzona publiczność. Imprezę poprowadził prezes zakopiańskiego Oddziału Związku Podhalan Marcin Zubek.


Małopolska. I wszystko gra! – czas na konkurs!

Naszym regionem zawładnęła muzyka, taniec i śpiew. Od Krakowa po Zakopane i Bukowinę Tatrzańską przez Krynicę–Zdrój, Tarnów, Wieliczkę i Oświęcim płyną najróżniejsze dźwięki. Muzyka folkowa, klasyczna i nowoczesna rozbrzmiewa w naszym regionie...


Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha rozstrzygnięty

Pierwszego dnia 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego rozstrzygnięty został XLI Ogólnopolski Konkurs Literacki na wiersz o tematyce górskiej im. Tadeusza Staicha.


Biuro Promocji Zakopanego i TVP Kraków zapraszają na festiwalową niedzielę

W niedzielę 26 sierpnia Biuro Promocji Zakopanego i TVP Kraków zapraszają do oglądania transmisji telewizyjnej z korowodu otwierającego 44 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Będziemy mówić o zakopiańskim festiwalu, góralskich inspiracjach w muzyce, sztuce i literaturze, o regionie, gdzie tradycja obecna jest na co dzień i Tatrach, które od stuleci przyciągają turystów...


Na folkową nutę

Podczas Koncertu „Na folkową nutę” w dniu 24 sierpnia w namiocie festiwalowym, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, wystąpi dziecięco-młodzieżowa muzyka góralska „Jutrzenka” prowadzona przez Krzysztofa Trebunię-Tutkę, działająca przy Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem...


Od piątku rusza Biuro Prasowe 44. MFFZG

Informujemy, że Biuro Prasowe 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem rozpoczyna pracę w piątek, 24 sierpnia br., w Urzędzie Miasta Zakopane przy ul. Kościuszki 13 (parter, sala nr 1). Biuro będzie czynne w godz. 9.00 - 17. Wydawanie akredytacji dla mediów od piątku. Adres kontaktowy: media@promocja.zakopane.pl.

Zachęcamy do obejrzenia spotu reklamowego Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.


Znamy już polskie zespoły

Informujemy, że komisja artystyczna 43. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu wytypowała do uczestnictwa w 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich następujące zespoły polskie: Regionalny Zespół „Brenna” im. Józefa Macha z Brennej, Regionalny Zespół „Spod Kicek” z Mordarki, Zespół Regionalny „Śwarni” z Nowego Targu oraz Zespół Regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna...


Informacja dla mediów

Redakcje, które chcą akredytować swoich dziennikarzy przy 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, w dniach: 23-31 sierpnia br., mogą już zgłaszać swój udział na adres media@promocja.zakopane.pl...


Posiady Poetów Podhala

Burmistrz Miasta Zakopane serdecznie zaprasza na uroczyste Posiady Poetów Podhala, 23 sierpnia o godz. 17.00, do Czytelni Młodzieżowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Zborowskiego 1, podczas których nastąpi rozstrzygnięcie XLI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej.


Roztańczone Zakopane

25 sierpnia br. w ramach festiwalu odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta z uczestnikami 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich oraz przejście zespołów ulicami Zakopanego. Poniżej zamieszczamy trasy przemarszu zespołów. Zapraszamy do uczestnictwa...


Festiwal folkloru gościł w stolicy

Kilkudziesięciu dziennikarzy stołecznych mediów wzięło udział w konferencji prasowej 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem , która odbyła się w Centrum Prasowym FOKSAL w Warszawie z udziałem Burmistrza Miasta Zakopanego Janusza Majchra oraz Dyrektora Biura Promocji Zakopanego Andrzeja Kaweckiego.


Promocja Festiwalu w Warszawie

W najbliższy wtorek o godz. 14.00 w warszawskim Centrum Prasowym FOKSAL. Domu Dziennikarza odbędzie się konferencja prasowa poświęcona 44. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. W konferencji weźmie udział Burmistrz Miasta Zakopanego Janusz Majcher, Dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki oraz gwiazda i zarazem lider zespołu Zakopower Sebastian Karpiel – Bułecka.


Zaproszenie na warsztaty folklorystyczne w ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2012

W ramach tegorocznego 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich organizowany jest cykl warsztatów z zakresu tradycyjnej kultury Podhala, kierowany do instruktorów zespołów góralskich, folklorystów oraz wszystkich zainteresowanych. Jest to kontynuacja spotkań, które odbywały się w ostatnich latach podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich...


Przed nami 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

Szanowni Państwo,
  W tym roku, po raz kolejny, w drugiej połowie sierpnia Zakopane rozbrzmiewać będzie muzyką góralską, a Krupówkami przejdzie kolorowy, roztańczony korowód. Pod Giewont zjadą zespoły folklorystyczne m.in. z Gruzji, Bośni i Hercegowiny, Armenii, Węgier, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowacji i Macedonii.


Zespoły będą rywalizować o szklane ciupagi

Uczestnicy 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem będą w tym roku walczyć o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi, które zostaną wyrzeźbione w szkle przez ludowego artystę z Podhala Henryka Trebunię -Tutkę oraz oprawione w rzeźbione góralskie ramy autorstwa Jana Karola Ustupskiego.Ciupagi wręczone zostaną podczas koncertu finałowego w ostatnim dniu festiwalu.


Małopolska. I wszystko gra!

O specyfice Małopolski świadczy między innymi muzyka. Tradycja wszystkich zakątków regionu rozbrzmiewa tutaj wielością dźwięków: od muzyki klasycznej i operowej, przez jazzowe klimaty, po festiwale popkultury. Niejedno z tych wydarzeń na przestrzeni lat zyskało renomę w Małopolsce, całym kraju oraz poza jego granicami...


Jest już plakat festiwalowy

W ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2012 r. rozstrzygnięto konkurs na Dziecięcy Plakat Festiwalowy. Nagrodę Grand Prix otrzymała 7- letnia Basia Bonczyk z Zakopanego. Jej praca promować będzie tegoroczny Festiwal. Na plakat Mistrzostw Podhala w Powożeniu trafi z kolei praca Szymona Staszeczki.


Małopolski Piknik Europejski

Już po raz kolejny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbędzie się Małopolski Piknik Europejski...


Caci Vorba gwiazdą Koncertu Muzyki Łuku Karpat

Polsko- ukraińska grupa Caci Vorba wystąpi w namiocie festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej w dniu 30 sierpnia 2012, podczas Koncertu Muzyka Łuku Karpat, który będzie prowadzony przez Jana Karpiela- Bułeckę. Wstęp wolny- zapraszamy.


Zakopower gwiazdą Festiwalu

Gwiazdą tegorocznego koncertu muzyki folkowej odbywającego się w ramach 44. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, będzie Zespół Zakopower, który wystąpi na Dolnej Równi Krupowej w dniu 24 sierpnia 2012. Zakopower jest od 2011 roku Ambasadorem Miasta Zakopane, a Zakopane jest partnerem wydania najnowszego albumu „Boso”. Utwory inspirowane tradycyjną muzyką podhalańską, World Music, oraz przeboje z płyty „Boso”, będą wykonywane podczas sierpniowego koncertu.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!


Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP p. Anny Komorowskiej

Uprzejmie informujemy, że 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2012 został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP p. Anny Komorowskiej.


44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2012

Zapraszamy na 44 edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Termin tegorocznego Festiwalu to 23-31 sierpnia 2012.„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020