HISTORIAGALERIA PLAKATUKONTAKTGALERIA ZDJĘĆPLAN MIASTA DO POBRANIANEWSLETTER
NAGRODYREGULAMINSPOTYARCHIWUM
AKTUALNOŚCIGRUPY 2014PROGRAMBILETYPATRONATDLA SPONSORÓWDLA MEDIÓW

Prezentujemy tegoroczne festiwalowe nagrody

Po raz kolejny organizatorzy festiwalu postanowili  podkreślić rangę regulaminowych nagród powierzając ich wykonanie znanemu zakopiańskiemu artyście. Brązowe, srebrne i złote ciupagi oraz wyróżnienia w formie parzenic wykonał Marek Król-Józaga.

Piękne drewniane, ażurowo zdobione ciupagi i parzenice z pewnością zachwycą laureatów konkursu i będą cenną pamiątką z Zakopanego. Stało się już tradycją, że nagrody co roku zyskują nowy wygląd i są małymi dziełami sztuki.

Marek Król-Józaga jest rodowitym góralem, absolwentem Liceum Plastycznego  im. A. Kenara w Zakopanem oraz  krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych, a także pedagogiem oraz wicedyrektorem ds. artystycznych Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Projektuje m.in. przedmioty użytkowe, statuetki, medale, sztandary, często wykorzystując regionalne motywy. Od wielu lat współpracuje z organizatorami Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem wykonując nagrody, spinki, elementy scenografii.

 

fot. Marek Król-Józaga
 

« Powrót
« Powrót
(1-4)

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego”
Partner Główny

 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2019