HISTORYPOSTERS GALLERYCONTACTPICTURE GALLERYTHE TOWN PLANNEWSLETTER
PRIZESREGULATIONS
NEWSJURYPATRONAGEGROUPSPROGRAMMEDLA MEDIÓW [LANG1]Sponsorzy [LANG1]TV FESTIWALOWA [LANG1]

News:Dokument 1014 [LANG1]

Zbliża się 46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, który odbędzie się w dniach 22 – 30 sierpnia. Tradycyjnie już jedną z form promocji tego wydarzenia jest dziecięcy plakat, na projekt którego właśnie ogłoszono konkurs.
[LANG1]


Dokument 1012 [LANG1]

Warunki uczestnictwa w tegorocznym konkursie literackim.
[LANG1]

Dokument 1010 [LANG1]

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” informuje, ze tegoroczny V Tatrzański Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „O Złote Kierpce” odbędzie się od 9 do 11 maja w Zakopanem. W imprezie wezmą udział dziecięce zespoły góralskie z całego Podhala, które przygotują program widowiskowo – taneczny pokazujący dawne dziecięce gry, zabawy a także opowiadający o dawnych góralskich obyczajach czy obrzędach. 
[LANG1]


Date of 46. International Festival of Highland Folklore in Zakopane 2014

Date of  45. International Festival of Highland Folklore in Zakopane is 22-30 of August 2014.

We invite folk ensembles from mountain regions to send applications to the Festival Office. Detailed information: office@mffzg.pl
 


Dokument 1006 [LANG1]

W  zakopiańskim Zespole Szkół Budowalnych 28 i 29 listopada  2013 odbyły się pierwsze  warsztaty budowy instrumentów ludowych.  Ich tematem były „Podhalańskie instrumenty pasterskie – budowa piszczałki bezotworowej”.
[LANG1]


Dokument 1004 [LANG1]

 Jako organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem chcielibyśmy zaprosić  Państwa do współpracy przy jednym z największych i najstarszych festiwali folklorystycznych na świecie. Festiwal odbywa się coroczne od roku 1968, a jego misją jest wspieranie i promowanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego górskich regionów poprzez prezentację żywych zjawisk tradycyjnej kultury ludowej, występujących w Polsce i na świecie...
[LANG1]


Dokument 1003 [LANG1]Dokument 1001 [LANG1]

Biuro Promocji Zakopanego zaprasza do udziału w warsztatach  budowy instrumentów ludowych „Podhalańskie instrumenty pasterskie – budowa piszczałki bezotworowej”, które odbędą się w ramach  programu Instytutu Muzyki i Tańca  „Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych” w dniach 28-29 listopada 2013 w godz. 12.00 – 17.00 w Zespole Szkół Budowlanych  ul. Krupówki 8
[LANG1]


Dokument 995 [LANG1]

Z okazji jubileuszu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazał podziękowania i gratulacje dla organizatorów Festiwalu za pośrednictwem swojej przedstawicielki Doroty Ząbkowskiej. Podczas koncertu finałowego wręczyła ona wyróżnienia dla osób, które wnoszą istotny wkład w trwanie i rozwój tego wydarzenia, a także na co dzień działają na rzecz popularyzacji kultury regionalnej. Gratulowała także występującym na scenie artystom.
[LANG1]


Dokument 999 [LANG1]

Podczas koncertu finałowego baca  Piotr Kohut z Koniakowa, który jest pomysłodawcą i organizatorem Redyku Karpackiego, dziękował za zaangażowanie i ciepłe przyjęcie na Podhalu. Pasterze wraz z owcami wędrują z Rumunii dawnym szlakiem wołoskim przez Karpaty od 11 maja. Na początku sierpnia gościli na Podhalu, obecnie zmierzają już do Czech.  
[LANG1]


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

 

Partner GłównyFREE ENTRANCE 

 Projekt: Agnieszka Knapik    |    Powered by AntCms MATinternet Zakopane 1999-2020